„PWSZ w Krośnie – the best of the best”

Z dumą informujemy, że PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie została laureatem międzynarodowego konkursu Our Future Competition 2019 i uzyskała tytuł Regional Winner dla najlepszego projektu w Europie. A oto historia naszego sukcesu.

Kiedy w lutym br. zostaliśmy zaproszeni do udziału w konkursie, jako jeden z ośrodków egzaminacyjnych British Council, od razu przystąpiliśmy do pracy. Tematem przewodnim miała być „Szkoła przyszłości”, zaprezentowana w formacie wybranego zadania egzaminacyjnego Cambridge English i przesłana na konkurs w formie video. Jako że w Academii o egzaminach Cambridge English wiemy absolutnie wszystko, od razu przystąpiliśmy do tworzenia scenariuszy. Mieliśmy pomysły na trzy filmy na trzech różnych poziomach zaawansowania: YLE Flyers, KET for Schools oraz FCE for Schools. Uczniowie Academii przygotowali materiały wizualne w postaci obrazków i plakatów oraz wzorowo opanowali przydzielone im teksty. Ale nie wszystko mogliśmy zrobić sami. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowanie dwóm osobom: mgr Franciszkowi Tereszkiewiczowi – Kanclerzowi PWSZ w Krośnie – za nieocenione sugestie, zarówno te techniczne jak i dotyczące przekazywanych treści oraz mgr Jackowi Wnukowi – autorowi konkursowych filmów. To on odpowiadał za zdjęcia i montaż, ale miał również wiele cennych uwag na innych etapach realizacji naszych pomysłów.

Na konkurs wpłynęło 166 projektów z 12 krajów europejskich: Polski, Słowacji, Czech, Chorwacji, Grecji, Cypru, Holandii, Rumunii, Bułgarii, Francji, Hiszpanii oraz Portugalii. Panel sędziów w Cambridge obradował dwa tygodnie i w pierwszej fazie konkursu nagrodził najlepsze filmy w każdym z wymienionych krajów w dwóch kategoriach: 7-12 lat oraz 13-18 lat. PWSZ w Krośnie przyznano dwa tytuły: Country Winner Poland (I miejsce w Polsce) w kategorii 7-12 lat oraz Country Runner-up Poland (II miejsce w Polsce) w kategorii 13-18 lat. W drugiej – europejskiej – fazie konkursu o punkty walczyli jedynie laureaci I miejsca z eliminacji krajowych. I znów werdykt był nam przychylny! PWSZ w Krośnie zwyciężyła w wielkim europejskim finale i obecnie może poszczycić się tytułem Regional Winner. Nagroda ta jest niezwykle cenna, bowiem w konkursie oprócz pomysłu i jego technicznej realizacji, oceniano fachowo poziom językowy uczestników, w tym zasób słownictwa i struktur gramatycznych, wymowę oraz płynność wypowiedzi. To najlepszy dowód na to, że w Academii przy PWSZ w Krośnie uczymy języków na najlepszym, światowym poziomie.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych filmów.