Podsumowanie roku szkolnego w Academii

14 czerwca językowa Academia przy PWSZ w Krośnie uroczyście zakończyła kolejny rok szkolny, który wypełniony był ciekawymi lekcjami, nowymi doświadczeniami oraz lingwistycznymi wyzwaniami. W ciągu ostatnich 10 miesięcy na zajęcia do Academii uczęszczało regularnie ponad 350 osób – a wśród nich zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli.  To był kolejny fantastyczny rok, co potwierdzają niezależne statystyki. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie na polskich egzaminach ministerialnych, tj. teście ósmoklasisty oraz egzaminie gimnazjalnym, gdzie uzyskali noty w najwyższym przedziale punktowym. To prawdziwy powód do zadowolenia nie tylko dla tych młodych ludzi, ale również dla ich rodziców i lektorów.

A i kilkulatkom w Academii niestraszny jest żaden test. W czerwcu w naszym ośrodku egzaminów międzynarodowych przy PWSZ w Krośnie do egzaminów Cambridge YLE przystąpiła rekordowa liczba najmłodszych kandydatów – 53 dzieci zmierzyło się z zadaniami sprawdzającymi ich wszystkie umiejętności językowe, w tym mówienie. To niezwykle cenne doświadczenie dla każdego ucznia, uhonorowane prestiżowym dyplomem University of Cambridge, co naprawdę motywuje do dalszej pracy.

Na naszym koncie znalazł się też ostatnio duży, międzynarodowy sukces. Academia, pod auspicjami PWSZ w Krośnie, została laureatem konkursu zorganizowanego przez British Council – „Szkoła przyszłości” i zdobyła tytuły:

– Country Winner Poland (I miejsce w Polsce) w kategorii 7-12 lat,

– Country Runner-up Poland (II miejsce w Polsce) w kategorii 13-18 lat,

a w wielkim europejskim finale została Regional Winner Europe (I miejsce w Europie) w kategorii młodszej. To dowód na to, że uczymy języków na najwyższym, światowym poziomie.

Rok szkolny 2018/2019 w Academii zakończył się ceremonią wręczenia dyplomów oraz wakacyjnym piknikiem. To już pozycja obowiązkowa na liście imprez organizowanych przez Academię, będąca okazją do wspólnej zabawy, luźnej rozmowy, nawiązania nowych przyjaźni i wzmocnienia wieloletnich relacji. To również jeden z najskuteczniejszych sposobów promocji oferty edukacyjnej uczelni wśród mieszkańców Krosna i okolic.

Zachęcamy do obejrzenia piknikowych zdjęć w galerii i na FB i oraz filmu, będącego podsumowaniem działalności Academii w roku 2018/2019.