Pod zegarem odc. 6

Odcinek 6. Wiatr we włosach

Czy wiesz, że…
Yachting i sporty wodne KPU w Krośnie prężnie rozwijają się nad jeziorem solińskim? – studenci Wychowania fizycznego na uczelnianym jachcie wyznaczają „ZAWSZE DOBRY KURS”.
Czy wiesz, że..
Kanclerz jest kapitanem jachtowym, czyli uczelnianym Wilkiem Morskim?
Czy wiesz, że…
Krosno, położone na przedpolu Bieszczadzkiego i Magurskiego Parku Narodowego, stanowiąc ważny ośrodek turystyki pobytowej i tranzytowej, jest wprost wymarzonym miejscem do studiowania turystyki i pracy w tym zawodzie?
Czy wiesz, że…
Zakład Turystyki i rekreacji jest jednym z najdłużej działających na krośnieńskiej uczelni, a mury krośnieńskiej uczelni opuściło już 17 roczników absolwentów tego kierunku?
Czy wiesz, że…

Kierownik Zakładu Turystyki i rekreacji odwiedził ponad 50 krajów na trzech kontynentach i wspiął się na Kazbek – 5048 m n.p.m. – jeden z najwyższych szczytów Kaukazu?
Czy wiesz, że…
Już pięciominutowy marsz poprawia nastrój lepiej niż czekolada, do tego obniża poziom ciśnienia krwi oraz uruchamia sygnały przeciwzapalne, które wzmacniają układ odpornościowy?
Czy wiesz, że…
Dziesięć minut szybkiego chodzenia wpływa z kolei pozytywnie na pamięć, zdolność logicznego myślenia oraz zwiększa kreatywność?
Czy wiesz, że…
Półgodzinny spacer skutecznie łagodzi objawy depresji?
Czy wiesz, że…
Godzina na świeżym powietrzu obniża znacząco ryzyko zachorowalności na choroby związane z sercem i pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej?
Czy wiesz, że…
Jeżdżąc choćby godzinę lub dwie na rowerze nie tylko osiągniemy wszystkie powyższe cele, ale także zadbamy o zgrabne nogi i poprawimy swoją kondycję?
Czy wiesz, że …
Na Przymiarkach, gdzie często odbywają się zajęcia terenowe z Wychowania fizycznego, można mocno poczuć wiatr we włosach i dostrzec Tatry z odległości 121 km?

Zapraszamy za tydzień na kolejną odsłonę. Odcinek 7. Szczęście

W poprzednich odcinkach:

Odcinek 1. Studia

Odcinek 2. Infrastruktura

Odcinek 3. Życie studenckie

Odcinek 4. Warto przeczytać

Odcinek 5. Zielone KPU