Pod zegarem odc. 5

Odcinek 5. Zielone KPU

Czy wiesz, że…
Uczelnia prowadzi pole demonstracyjno-naukowe, na którym uprawia się prawie: 30 gatunków roślin jadalnych, 40 gatunków roślin zielarskich, 10 gatunków roślin miododajnych? – kolekcja uprawianych roślin co roku jest poszerzana.
Czy wiesz, że…
Studenci mają możliwość obserwacji oraz uczestniczenia w procesie wzrostu i rozwoju uprawianych roślin, zajmują się ich pielęgnacją oraz zbiorem surowca?
Czy wiesz, że…
Studiując Zielarstwo w KPU w Krośnie, w laboratorium analitycznym możesz dotrzeć do substancji czynnych zawartych w ziołach?
Czy wiesz, że…
Na polu uprawiane są rośliny atrakcyjne pod względem dotykowym i zapachowym, mające ciekawą fakturę, różnorodne kształty liści, kwiatów czy owoców? – rozcierane liście ziół umożliwiają zapoznanie się z różnorodnością zapachów.
Czy wiesz, że…
Surowce pozyskiwane z pola, wykorzystywane są podczas zajęć i stanowią upominki dla uczestników wydarzeń promocyjnych?
Czy wiesz, że…
Piękne kwiaty rosnące na polu stanowią wspaniały „magnes” dla motyli, które uwielbiają to miejsce?
Czy wiesz, że…
Kampus Politechniczny przy ul. Dmochowskiego to otoczenie pięknego parku z wieloletnimi drzewami, wśród których słychać śpiew ptaków? – idealne warunki do studiowania
Czy wiesz, że…
Uczelnia dysponuje stacją terenową w Magurskim Parku Narodowym, gdzie prowadzone są zajęcia w bezpośrednim kontakcie z przyrodą?
Czy wiesz, że…
Na jednym z budynków Kampusu uczelni założono zielony dach, na którym rośliny biorą udział w zagospodarowaniu wody opadowej?
Czy wiesz, że…
Wokół Kampusu Politechnicznego przy ul. Dmochowskiego rozmieszczone są domki dla owadów, wspierające rozprzestrzenienie pożytecznych gatunków, a jesienią pozostawia się sterty liści jako schronienia dla jeży?
Czy wiesz, że…
Na dziedzińcu Biblioteki, Rynek 1 powstaje Zielony zakątek pod żaglami? – swój dom znalazły tutaj: macierzanki, hortensje, zioła i zimozielony bluszcz.
Czy wiesz, że…
Rośliny pozwalają się dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać. Pozwalają na odprężenie i zaciekawienie światem roślin?

Zapraszamy za tydzień na kolejną odsłonę. Odcinek 6. Wiatr we włosach

W poprzednich odcinkach:

Odcinek 1. Studia

Odcinek 2. Infrastruktura

Odcinek 3. Życie studenckie

Odcinek 4. Warto przeczytać