VII Bieg Sokoła

28 maja 2019 r. punktualnie o godz. 17:00 prawie 350 biegaczek i biegaczy wyruszyło do biegu na dystansie 5 km. Tak rozpoczęła się siódma edycja Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Coroczne, kolejne edycje Biegu, cieszą się coraz większą popularnością, zarówno w środowisku akademickim, jak i pasjonatów biegania i przyciągają na start rzesze ludzi w różnym wieku chcących spędzić w aktywny sposób swój czas wolny.

Trasa biegu zaplanowana została na terenach Kampusu Politechnicznego PWSZ przy ulicy Dmochowskiego w Krośnie.

W tej barwnej, ponad trzystuosobowej grupie nie mogło zabraknąć studentów i pracowników Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ Krosno. W biegu uczestniczyli studenci kierunku pielęgniarstwo reprezentujący wszystkie trzy roczniki. Spośród pracowników Zakładu Pielęgniarstwa w kategorii kobiet I miejsce zajęła mgr Katarzyna Studnicka, z czasem 00:24:18, III miejsce dr Beata Kumiega z czasem 00:26:40.

O zdrowie uczestników troszczyli się Ratownicy Medyczni z Krośnieńskiego Szpitala Wojewódzkiego a jednoczenie studenci i absolwenci kierunku pielęgniarstwo naszej Uczelni.

Tegoroczna VII edycja Biegu Sokoła była jednym z elementów obchodów 20-lecia powstania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, a patronat nad obchodami Jubileuszu objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy studentom i nauczycielom sportowego „zacięcia” i wyników uzyskanych w Biegu oraz już dzisiaj zapraszamy ich na kolejną edycję za rok.

(MD, AK)