VI edycja Festiwalu Nauki w Jaśle

W dniach 18-19 października 2019 roku w Jaśle odbywał się VI Festiwal Nauki zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło. Odwiedzający w tym czasie JDK mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach.

W tym roku do udziału w Festiwalu organizatorzy zaprosili m.in.: Estradę Tyską, ExploraPark – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, 3D Universal z Jasła, Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie i wiele innych.

Festiwalowe warsztaty, pokazy, prelekcje adresowane były głównie do dzieci i młodzieży, która to bardzo licznie odwiedziła Jasielski Dom Kultury.

Oczywiście na stoiskach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie pojawili się także przedstawiciele Zakładu Pielęgniarstwa oraz Studenckich Kół Naukowych. Przygotowali oni dla odwiedzających, głównie dzieci i młodzieży, wiele ciekawych „atrakcji”. Zainteresowane osoby mogły między innymi ubrać się w „Symulator Starości” stymulujący problemy wzrokowo – ruchowe, z jakimi zmagają się osoby w podeszłym wieku. Zainteresowani swoim aktualnym stanem zdrowia mogli na miejscu przeprowadzić pomiar jednego z podstawowych parametrów życiowych – ciśnienia tętniczego.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili nasze stoisko w Jasielskim Domu Kultury i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie na przyszłej edycji Festiwalu Nauki.

(MD, AK)

Festiwal Nauki 2019 - Jasło
Festiwal nauki jasło 2019