Światowy Dzień Zdrowia z oddechem koronawirusa na plecach

 ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 
z oddechem koronawirusa na plecach
 

7 kwietnia od 1950 roku do dnia dzisiejszego to corocznie świętowany Światowy Dzień Zdrowia. Święto to jest obchodzone na pamiątkę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Głównym przesłaniem tego dnia jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące społeczeństw na całym świecie. Każdego roku to WHO proponuje temat przewodni lub hasło, które przyświeca idei obchodów.

Hasło 2020 roku „ Wspieraj pielęgniarki i położne”

Hasło szczególne, zważywszy na obecną sytuację światową. Pandemia koronawirusa zmieniła życie każdego człowieka na całej kuli ziemskiej. Pokazała jak ważnymi dla społeczeństwa są nie tylko lekarze, ale także pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, salowe, wszyscy, którzy w szczególny sposób walczą o Naszą wspólną „normalność” każdego dnia, którzy pomimo, iż sami są narażeni nie odmawiają pomocy nikomu. Kiedy większość społeczeństwa pozostaje w domu w obawie o własne zdrowie, oni nie mają wyboru, służą Nam wszystkim walcząc z wrogiem, wrogiem podstępnym, mikroskopijnym,niewidzialnym i niezwykle skutecznym w swej zajadliwości. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby ochrony zdrowia, na to, iż wciąż jest niedoceniana, wciąż jest za mało zasobów ludzkich w postaci pielęgniarek czy położnych.

Zadajmy sobie pytanie: Kto opiekowałby się Nami, gdyby ich zabrakło? Odpowiedź nasuwa się jedna: Nikt.

Nawet najlepszy doktor nie jest w stanie pracować bez Pielęgniarki.

Więc jak proszą : Zostańcie w domu – to tam zostańmy, aby im nie dokładać pracy. Okażmy im swój podziw i szacunek.

Dziś Polska oddaje hołd pracownikom ochrony zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom, laborantom,  ratownikom,  salowym….dziękując im za walkę  o nasze życie…..