III miejsce studentów pielęgniarstwa podczas II Ogólnopolskich Zawodów Symulacji Medycznej Sim_Challenge 2022

W dniach 09-10 czerwca 2022 roku odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge 2022 zorganizowane przez Uniwersytet Opolski, podczas których studenci Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie zajęli III miejsce.

Naszą Uczelnię reprezentowali studenci III roku Pielęgniarstwa: Jakub Kluska (lider), Agata Sitar, Aleksandra Kędra, Gabriela Gerlach i Izabela Zygarowicz oraz opiekunowie: Małgorzata Sieniawska i Michał Wojnar.

Uczestnicy zawodów mieli za zadanie wykonać cztery symulacje medyczne po 12 minut każda oraz jedno, niepunktowane zadanie. Podczas działania liczył się czas, poprawne wykonanie czynności oraz umiejętność pracy w zespole. W ramach zadań, zawodnicy musieli zmierzyć się z zaniedbanym kikutem pępowiny czy nagłym wzrostem glikemii. Ostatnim zadaniem, które czekało na biorących udział w zawodach był tor przeszkód, który należało pokonać w kombinezonie ochronnym.

Do wielkiego finału dostały się drużyny Uniwersytetu Opolskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Mieli oni za zadanie zaopiekować się pacjentką z nowotworem piersi na oczach publiczności złożonej z pozostałych zawodników. Ostatecznie sukces odnieśli studenci z Raciborza.

II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge 2022 były okazją do zawarcia nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz pogłębienia własnej wiedzy i umiejętności. Dziękujemy bardzo Organizatorom za stworzenie okazji do wypróbowania własnych umiejętności. Czekamy na następne Zawody, które odbędą się już za rok.