Finał XI Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej

W dniu 10 maja 2021r. odbył się finał XI  Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej. W tym roku wyjątkowo finał, który odbywał się w formie zdalnej przez platformę MS Teams został zorganizowany przez Uniwersytet Rzeszowski. Etap ten polegał na przedstawieniu przez uczestników prezentacji multimedialnej. Prezentacje przygotowali finaliści Olimpiady samodzielnie, opiekun naukowy – nauczyciel akademicki mógł występować wyłącznie w roli doradcy na ostatnim etapie tworzenia prezentacji. Do finału zgłoszonych było 18 uczestników z 9 wyższych uczelni w Polsce.

Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie reprezentowały studentki III roku kierunku Pielęgniarstwo tj. Gabriela Kuś i Klaudia Jagieła. Obie uczestniczki przygotowały prezentację na temat „Pielęgniarka/Pielęgniarz bohaterami codzienności COVID-19”. Czas trwania prezentacji wynosił maksymalnie 10 minut. Oceny prac dokonali członkowie Komisji Olimpiady. Wśród 18 prac wyłonione zostały 3 najlepsze. Opiekunem naukowym pracy była pani mgr Stanisława Olszyk.

Było to wartościowe i pełne przeżyć doświadczenie, które pokazało studentom jak daleko mogą zajść, dążąc do swoich marzeń.