Spotkanie z Natalią Budnik i Amelią Bogdanowicz, zawodniczkami Karpaty Krosno w sezonie 2020/2021, a jednocześnie studentkami I roku kierunku Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności.

Studenckie Koło Naukowe Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności w ramach wykładów samodoskonalących „Twoja wiedza o zrównoważonym rozwoju drogą do sukcesu zawodowego” zorganizowało spotkanie z Natalią Budnik i Amelią Bogdanowicz, zawodniczkami Karpaty Krosno w sezonie 2020/2021, a jednocześnie studentkami I roku kierunku Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności.

Po raz pierwszy spotkanie z zaproszonymi Prelegentkami nie odbyło się na sali wykładowej tylko przed ekranem komputera. Siatkarki opowiedziały nam swoje historie dotyczącą kariery sportowej i studiowania na kierunku PiBŻ.

Natalia pochodzi z Poznania i zanim trafiła do Krosna przez 10 lat grała w klubie Enea Energetyk Poznań. Z Energetykiem zdobyła brązowy medal 1. Ligi Kobiet i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek. W krośnieńskim klubie gra na pozycji przyjmującej.

Amelia pochodzi z Łodzi, a do Karpaty Krosno trafiła podobnie jak Natalia z Enea Energetyk Poznań. W naszym klubie gra jako rozgrywająca. 

Dziewczyny jak powiedziały, przez obostrzenia związane z pandemią nie zdążyły poznać uroków zarówno studiowania jak i życia w Krośnie. Natomiast przez cały sezon ligowy trenowały i rozgrywały mecze, niestety bez obecności kibiców. Zapytane, który mecz z ostatniego sezonu utkwił im najbardziej w pamięci zgodnie powiedziały, że ten z Unią Opole, w którym pokonały po zaciętej walce liderki. Natalia i Amelia chętnie odpowiadały na zadawane przez nas pytania. Studentów interesował plan treningowy, nazwy ulubionych potraw,  miejsca, które chciałyby odwiedzić i czy w Krośnie czują się jak u siebie w domu.