Spotkanie z Mikołajem

W dniu 3 grudnia 2021 roku odbyło się spotkanie dzieci i ich rodziców z Mikołajem przygotowane przez studentów III roku pedagogiki, specjalność pedagogika społeczno-opiekuńcza z terapią pedagogiczną. Studenci zabrali zaproszonych gości do domku świętego Mikołaja na spotkanie ze smokiem. Dzieci poznały salę portretową w domu Mikołaja i jego licznych przodków, o różnych zainteresowaniach. W domu Mikołaja mieszka też smok, prawdziwa osobliwość, która potrafi opowiadać ciekawe historie. To właśnie ten baśniowy stwór zabrał dzieci do tajemniczego lasu, aby poznały liczną gromadę zwierząt, nie zawsze zgodnych. W tajemniczym lesie pojawiło się kłamstwo i obmowa….

Do domu Mikołaja i tajemniczego lasu zaprosiły dzieci anioły, które towarzyszyły smokowi i zwierzętom. Był to las pełen muzyki i tańca. W rytmie muzyki przybył do dzieci wspaniały Mikołaj, który zaparkował swoje renifery na dachu budynku i z uśmiechem rozdał prezenty zalecając zdrowe odżywianie, dbałość o higienę i uśmiech na każdy dzień.

Baśniową scenografię do przedstawienia wykonały studentki II roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pod opieką mgr Julity Karaś – Klimek. Wsparcia udzieliła także mgr Magdalena Goleń, a o oprawę muzyczną zadbał dr Janusz Boczar z zespołem. Opiekę nad studentami III roku sprawowała dr Barbara Lulek. Składamy serdeczne podziękowania dla studentów za zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci i ofiarowanie im daru czasu. Więcej zdjęć pod linkiem https://photos.app.goo.gl/en2tt2AkpRapDToU8