Studia licencjackie pierwszego stopnia o profilu praktycznym
CZAS TRWANIA STUDIÓW:
6 semestrów
TYTUŁ NADAWANY ABSOLWENTOM:
licencjat
FORMA STUDIÓW:
Stacjonarne i niestacjonarne
OPIS STUDIÓW:
Studia na kierunku Turystyka i rekreacja łączą wykształcenie akademickie z kształceniem praktycznym, opartym na współpracy z lokalną branżą turystyczną. Pozwalają wyposażyć absolwentów w kompetencje umożliwiające wykonywanie zawodu managera w instytucjach turystycznych i rekreacyjnych, zarządzania hotelami, prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego, a także podjęcia pracy animatora turystyki w uzdrowiskach, przewodnika terenowego lub pilota wycieczek zagranicznych.
ATUTY KIERUNKU:
Kierunek doskonale wpisuje się w oczekiwania rynku pracy i rosnącego sektora usług turystycznych. Wg Strategii rozwoju Polski południowo-wschodniej, „turystyka wypoczynkowa, krajoznawcza oraz uzdrowiskowa będą w najbliższym czasie stanowić jedno z podstawowych źródeł dochodu mieszkańców regionu”.
SPECJALNOŚCI REALIZOWANE NA KIERUNKU:
Manager w turystyce i rekreacji
Turystyka uzdrowiskowa, Wellness i SPA
Zarządzanie w nowoczesnym hotelarstwie
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:
Absolwenci kierunku będą posiadać przygotowanie do pracy w biurach podróży, w przedsiębiorstwach i organizacjach turystycznych, hotelach, ośrodkach sportu i rekreacji, obiektach uzdrowiskowych, w informacji i promocji turystycznej, w tym także bezpośredniej obsłudze ruchu turystycznego (pilotaż wycieczek i przewodnictwo turystyczne).
ZASADY REKRUTACJI:
Egzamin maturalny (nowa matura) – konkurs świadectw z uwzględnieniem egzaminu pisemnego z języka polskiego. Egzamin dojrzałości (stara matura) – konkurs świadectw obejmujący wyniki ukończenia szkoły średniej z języka polskiego.