XXII Krośnieńskie Juwenalia 2022

Przemarsz, przekazanie studentom kluczy do miasta Krosna, koncerty i różnego rodzaju wydarzenia sportowo-kulturalne składają się na długoletnią tradycję Krośnieńskich Juwenaliów.
Zobaczmy jak bawili się studenci, pracownicy, mieszkańcy miasta i okolic.

Barwny Korowód Studentów ulicami Miasta Krosna 

To była świetna zabawa, którą studenci i pracownicy krośnieńskiej zainaugurowali wydarzenia zaplanowane w ramach XXII Krośnieńskich Juwenaliów.

Studenci i pracownicy w niebanalnych strojach pokonali trasę z Kampusu Humanistycznego KPU w Krośnie w stronę krośnieńskiego Rynku. W korowodzie uczestniczyły również stuningowane pojazdy, buggy oraz e-quad o napędzie elektrycznym zaprojektowany przez studentów.

Na krośnieńskiej scenie Prezydent Piotr Przytocki przekazał studentom klucze do bram miasta.

Na krośnieńskiej scenie Prezydent Piotr Przytocki przekazał studentom klucze do bram miasta.

„Skrzydlate Juwenalia” – Koncert zespołu Enej  

Wydarzenie przyciągnęło nie tylko mieszkańców miasta i powiatu, lecz również osoby z całego regionu spragnione muzycznych wrażeń. Bawiły się dzieci, młodzież, starsi i całe rodziny.

ENEJ to polski zespół rockowo – folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Zespół Baciary – koncert na zakończenie Juwenaliów 
Krośnianie, i nie tylko, tłumnie ruszyli na koncert zespołu Baciary. Na krośnieńskim Rynku i bocznych uliczkach Starówki tłok, a ogródki letnie pełne gości. Były tańce, śpiewy i zabawa – publiczność zachwycona.

Baciary – polski zespół folklorystyczny założony przez braci Janusza i Andrzeja Body w 2002 roku na Podhalu. W swojej muzyce oraz strojach grupa nawiązuje do tradycji góralskiej. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Wspaniała muzyka taneczna w połączeniu z folklorem góralskim.

Juwenalia na sportowo i tanecznie

Dopełnieniem studenckiego święta był mecz piłkarski: pracownicy kontra studenci, zakończony wynikiem 8:5 oraz całonocna, bardzo udana impreza z DJ-em w Kampusie Politechnicznym przy ul. Dmochowskiego 12.

Studenci, pracownicy!!! Dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia za rok.