Kursokonferencja trenerska w KPU w Krośnie – 11 lipca 2022

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie będzie gospodarzem kursokonferencji trenerskiej, która odbędzie się w dniu 11 lipca 2022 roku w godzinach 16:00- 21:00 w auli przy ul. Dmochowskiego 12.


Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa, która w dniach 11-13 lipca podczas warsztatów szkoleniowych będzie gościła w Rymanowie znakomitych trenerów z Polski, Niemiec, Anglii, Hiszpanii i Ukrainy oraz Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie.
Koordynator sportowy projektu Jakub Popielarz i Prezes Fundacji Jaś Wędrowniczek Justyna Szepieniec nadali wydarzeniu status międzynarodowy. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli trenerzy z Bayeru Leverkusen, Manchesteru City, Hiszpanii, reprezentacji Polski i elitarnych Akademii w kraju.


Poniżej prelegenci i ich tematy, które przedstawią podczas kursokonferencji:
Mateusz Kurt/ temat  „Wdrożenie treningu motorycznego w trening piłkarski dzieci i młodzieży zgodnie z metodologią pracy w Akademii Bayer Leverkusen”
/Trener w Akademii Bayer Leverkusen, współzałożyciel 2MK Sports

Rafał Ulatowski/ temat „Rola drugiego zespołu w strukturze szkolenia Lecha Poznań”
/Szef szkolenia w Akademii Lecha Poznań

Łukasz Surma/ temat „Doświadczony piłkarz, a trener na początku drogi trenerskiej- wnioski na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji”
/Trener Stal Stalowa Wola

Aleksander Kowalczyk/ temat „Zarządzanie dalszymi strefami”
/ Trener UEFA Pro (licencja hiszpańska)- pracujący na co dzień w Hiszpanii

Jakub Bokiej/ temat „Praca w roli skauta w klubie Manchester City oraz model funkcjonowania Polish Football Academy”
/skaut w Manchester City, szef w Polish Football Academy Anglia

Kursokonferencję oficjalnie rozpocznie Rektor dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU wraz Prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Wiceprezesem PZPN Panem Mieczysławem Golbą i Panem Bronisławem Baranem zastępcą Prezydenta Miasta Krosna.