KPU w Krośnie na 3. urodzinach VIVO!

W dniu 3 października 2020 roku Karpacka Państwowa Uczenia w Krośnie wzięła udział w trzecich urodzinach VIVO! Krosno. Nasi studenci z kół naukowych NEO, ROTOR i VDESIGN przygotowali dla odwiedzających, zarówno tych młodszych i starszych, szereg atrakcji m.in. symulator jazdy, drukarkę 3D, zdalnie sterowane konstrukcje Lego Mindstorms, prototyp łazika marsjańskiego, a także pojazd nazywany „Piłą”.
Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyły się zdalnie sterowane konstrukcje tj. manipulator czy jeździk, zbudowane z wykorzystaniem modeli Lego Mindstorms oraz Lego Technics.
Na stoisku nie mogło zabraknąć także prezentacji wydruku przestrzennego. Studenci z koła naukowego NEO zaprezentowali pracę drukarki 3D, która na miejscu drukowała elementy zaprojektowane przez naszych studentów. Na stoisku można było zobaczyć również kilka wcześniejszych projektów, m.in. w całości wydrukowany silnik Wankla w skali 1:3.
Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się symulator jazdy, na którym można było rozwijać zawrotne prędkości.

Koło naukowe VDESIGN zaprezentowało własnej konstrukcji Łazika, którego sterowanie odbywa się bezprzewodowo z telefonu, co ciekawe koła umożliwiają poruszanie się Łazika w ośmiu kierunkach bez konieczności skręcania całą konstrukcją.
Zainteresowani mogli zobaczyć i wsiąść do pojazdu o nazwie „Piła”, który od kilku lat startuje w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon. Krośnieńska drużyna jest w stanie przejechać niemalże 750 kilometrów na jednym litrze paliwa. Studenci z koła naukowego Rotor oraz opiekunowie koła chętnie odpowiadali na pytania odwiedzających nasze stoisko.
Dziękujemy za zaproszenie oraz wspólną zabawę.