Wspólne kolędowanie w DPS i w Hospicjum

Z nastaniem Nowego Roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Wolontariatu Studenckiego wraz z członkami Studenckiego Koła Honorowych Dawców Krwi oraz Potencjalnych Dawców Szpiku, w dniu 23 stycznia 2020 r. zorganizowali wspólne kolędowanie z chorymi krośnieńskich placówek.

Nasi wolontariusze jak zawsze wykazali się kreatywnością. Zorganizowali chórek oraz przygotowali występ artystyczny, którym wprowadzili pensjonariuszy placówek w rodzinny nastrój.

W krośnieńskim Hospicjum pacjentów, którzy nie mogli przybyć na wspólne kolędowanie, odwiedziliśmy ze śpiewem w ich salach. Obecność wolontariusze sprawiła, że na twarzach ciężko chorych pojawiły się uśmiechy, które wynagrodziły nam trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia.

W Domu Pomocy Społecznej pensjonariusze niesamowicie nas zaskoczyli swoim zaangażowaniem we wspólne kolędowanie. Seniorzy sami proponowali kolejne kolędy i pastorałki. Dźwięk pianina i śpiewanych kolęd docierał do wszystkich pokoi na każdym piętrze budynku.

Wspólny śpiew kolęd, uśmiech i radość na twarzach słuchaczy to jest to, co dodaje wolontariuszom sił do dalszej bezinteresownej pracy. Obiecujemy, że wrócimy znowu za rok na wspólne kolędowanie!

(IB, BCh, AK)