Światowy Dzień Chorego – 11.02.2020 r

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie(Mt 10, 8) to hasło, pod którym 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzony był po raz XXVII Światowy Dzień Chorego.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Wolontariatu Studenckiego ten dzień spędzili wraz z pacjentami Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Krośnie.

Pierwszym elementem tego wydarzenia była uroczysta Msza święta, w której posługiwali nasi wolontariusze, a stworzony przez nich chórek przygotował oprawę muzyczną i sprawił, że liturgia była jeszcze piękniejsza. Studenci przygotowali również przepiękny program artystyczny. Wykonane pieśni i wiersze spowodowały ogrom pozytywnych wzruszeń i zachwytów ze strony pacjentów przebywających w krośnieńskim Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. Każdy z pacjentów otrzymał od SKN Wolontariatu Studenckiego również drobne upominki z okazji Dnia Chorego, które mamy nadzieję będą przywoływać miłe, wprowadzające iskierkę radości, wspomnienia o tym wydarzeniu.

Do zorganizowania uroczystości Dnia Chorego dla pacjentów ZOL włączyła się Kapela Dworzanie z Łubna, której występ wywołał wiele pozytywnych emocji wśród seniorów. Kapela przygotowała niesamowity pokaz tańców ludowych w sposób bardzo nowoczesny oraz koncert pieśni folklorystycznych.

Bardzo dziękujemy Kapeli Dworzanie z Łubna za włączenie się do akcji seniorzy-seniorom, która mamy nadzieję nie będzie ostatnia.

(IB, BCh, AK)