Rekord był bardzo blisko – w tydzień oddano 77,85 litra krwi

W dniach 27-31 stycznia 2020 roku, odbył się II etap VI edycji Krośnieńskiej Wampiriady Studentów. Spotkał się on z bardzo dużym odzewem zarówno od uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, Studentów PWSZ w Krośnie, jak i lokalnej społeczności. Krew oddało 173 osoby, czyli udało się zebrać 77,85 litra krwi, co jest drugim wynikiem w historii od początku powstania Koła.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników akcji cieszyły się nowe gadżety Koła a mianowicie: długopis w kształcie strzykawki, odblask oraz smycz, które krwiodawcy chcieli wylosować w loteriadzie prowadzonej podczas eventu.

W czasie obecnego etapu „Wampiriady” studenci przebywający w punkcie krwiodawstwa spotkali się z bardzo miłymi sytuacjami, gdy kilku z krwiodawców po donacji i wylosowaniu upominku  zwróciło się do nich słowami: „Do zobaczenia podczas następnej akcji w kwietniu”. Takie sytuacje niezwykle motywują do dalszych działań, gdyż zauważalny jest fakt, iż podejmowane działania przynoszą zamierzony efekt, a zarówno akcja jak i  działalność samego Koła staje się coraz bardziej rozpoznawalna.

Event nigdy nie przyjąłby tak dużego rozmachu, gdyby nie zaangażowanie wielu osób: patronów honorowych, medialnych oraz sponsorów, którym organizatorzy „Krośnieńskiej Wampiriady Studentów” składają serdeczne podziękowania.