NOC BIOLOGÓW Z ZAKŁADEM TOWAROZNAWSTWA

Noc Biologów 2020, największe wydarzenie cykliczne popularyzujące nauki przyrodnicze, organizowane jest przez szkoły wyższe i ośrodki naukowe w całej Polsce od 2012 roku. W tej edycji po raz trzeci udział wzięła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, a zarazem druga uczelnia w województwie podkarpackim.

Oficjalnego otwarcia trzeciej krośnieńskiej Nocy Biologów dokonała dr Krzysztof Frączek, dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki PWSZ w Krośnie. Udział w organizowanym wydarzeniu zgłosiło ponad 200 osób, głównie byli to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i okolic, nie zabrakło również osób dorosłych i dzieci.

Dla przybyłych gości zaplanowano serię wykładów i warsztatów, przygotowano również stoiska konkursowe, quizy i wystawy. Imprezę naukową zainaugurował wykład nt. „Niespodzianki świata roślin” wygłoszony przez Dr Dominika Wróbla.

Pracownicy Zakładu Towaroznawstwo wraz ze studentami ze Studenckiego Koła Naukowego Towaroznawców włączyli się bardzo aktywnie w to wydarzenie i zaproponowali ciekawe warsztaty i quizy dla młodzieży:

·         Warsztat nt. „Szkło jako materiał ekologiczny?” Dr inż. Damian Dubis wraz ze studentami z Koła Naukowego Towaroznawców;

·         Warsztat nt. „Magia barw” Dr inż. Jolanta Baran wraz ze studentami z Koła Naukowego Towaroznawców;  

·         QUIZ „Po ciemku – dotknij i zgadnij ?´Koło Naukowe Towaroznawców wraz z opiekunem koła  dr inż. Małgorzatą Górka.

 Przygotowane oferta pozwoliła każdemu z miłośników nauk przyrodniczych wybrać tematykę zajęć zgodną z zainteresowaniami. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, krośnieńską Noc Biologów z pewnością warto będzie powtórzyć w kolejnych latach.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Nas za rok !!!!