Mikołajki 2019

Dzień 6 grudnia to szczególna data, której patronuje wyjątkowa osoba – święty Mikołaj. Członkowie SKN Wolontariatu Studenckiego postanowili zostać w tym dniu pomocnikami Świętego Mikołaja i zorganizowali „Mikołajki” w krośnieńskim Hospicjum oraz Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Krośnie, gdzie obecność drugiego człowieka jest najlepszym prezentem, jaki można podarować.

Do współpracy zaprosiliśmy Studenckie Koło Naukowe „Neo”. Dzięki ogromowi pracy studentów należących do SKN „Neo” i możliwościom technologicznym dostępnym w murach naszej czelni, powstały piękne upominki dla podopiecznych krośnieńskiego Hospicjum, które będą przypominać o Wolontariuszach i ich wielkich sercach.

Członkowie SKN Wolontariatu Studenckiego dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Nr 2 wykonali własnoręcznie symboliczne choinki, które wprowadziły niezwykłą atmosferę świąt.

Święty Mikołaj i jego pomocnicy zostali przyjęci z radością w obydwu placówkach, a wręczone przez wolontariuszy upominki sprawiły wiele pozytywnych emocji.

(IB, BCh, AK)