Kolejna rejestracja dawców szpiku w Galerii VIVO!

W dniu 7 marca w Galerii VIVO przedstawiciele Koła zorganizowali koleją rejestrację osób chętnych do dołączenia do bazy potencjalnych dawców szpiku. Akcja była przeprowadzona wspólnie z fundacją DKMS, która prężnie działa na terenie naszego kraju i nie tylko. To właśnie dzięki takim przedsięwzięciom wiele osób chorych może zostać wyleczonych w związku ze znalezieniem swojego bliźniaka genetycznego, który zdecyduje się na bezinteresowny dar swojego serca.

 

Podczas obecnej akcji do bazy potencjalnych dawców szpiku dołączyło 25 nowych członków. Może to wydawać się niewielka liczba, jednak dużo osób, z którymi rozmawiali członkowie Koła mówiło, że są już zarejestrowani w bazie potencjalnych dawców, co daje nam świadectwo o dojrzałości naszego społeczeństwa, wrażliwości społecznej oraz chęci pomocy innym, nawet zupełnie obcym osobom. Niezwykle cieszący jest również fakt, iż część osób, które zarejestrowały się już wcześniej w bazie przyznało, iż zarejestrowali się właśnie na akcjach organizowanych przez Koło.

 

SKN Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku we współpracy z DKMS oraz innymi przychylnymi instytucjami, zarejestrowało już 819 osób, najbliższym celem będzie z pewnością przekroczenie ilości 1000 zarejestrowanych osób a później tylko szlifowanie tego wyniku.