Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej i w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym

W okresie bożonarodzeniowym w dniach 16 i 24 stycznia 2019 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Wolontariatu Studenckiego działającego przy Zakładzie Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zorganizowali wspólne kolędowanie, które odbyło się w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz Domu Pomocy Społecznej w Krośnie.

ozedf

Wolontariusze przygotowali występ artystyczny, którym wprowadzili pensjonariuszy placówek w rodzinny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy DPS-u i pacjenci ZOL-u chętnie przybyli na spotkanie z wolontariuszami i z zaangażowaniem włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Natomiast Studenci wykazali się dużymi zdolnościami muzyczno-wokalnymi oraz kreatywnością w zachęcaniu obecnych pensjonariuszy do wspólnych śpiewów i rozmów.

ptr

Dzięki takim akcjom możemy, my wolontariusze możemy integrować się z mieszkańcami krośnieńskich instytucji społecznych, a zarazem wspólnym śpiewem wnosić dużo radości w ich codzienne życie.