PWSZ Krosno potwierdza swoją mocną pozycję i jakość

W dniach 25.09 – 26.09.2015 r. przedstawiciel Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie wziął udział w Konferencji Akademickiej w Centrali Microsoft Polska w ramach programu IT Academy Microsoft, który krośnieńska uczelnia podpisała kilka lat temu.

W rozpoczynającym się roku akademickim 2015/2016 Microsoft Polska przedłużyła z krośnieńską uczelnią umowę, która pozwala m.in. na certyfikowanie informatyczne najlepszych swoich studentów czy korzystanie przez studentów (bezpłatnie) z oprogramowania tejże firmy w ramach DreamSpark Premium (dawniej: MSDN Academic Alliance). Przedłużenie o kolejny rok programu z naszą krośnieńską uczelnią jest wyraźnym dowodem zaufania na wzorowe prowadzenie programu IT Academy Microsoft, czego wyrazem jest wręczenie Certyfikatu jakości (patrz zdjęcie poniżej)

Na konferencji Akademickiej poruszane były ważne tematy związane ze środowiskiem systemowym Microsoft oraz nowości firmy a także usługi i narzędzia firmy Microsoft takie jak Microsoft Azure , Windows 10 dla programistów oraz użytkowników, nowości systemu Windows 10 (przeglądarka www Spartan) czy Programy Akademickie w ramach IT Academy Microsoft.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wyjaśnijmy zatem krótko czym jest ten program IT Academy Microsoft. Współpraca z Microsoft Polska oznacza prestiż dla uczelni, ale nie tylko, Jest to również dostęp do specjalistycznych materiałów szkoleniowych, kursów e-learningowych dla pracowników Zakładu Informatyki czy możliwość odbycia szkoleń w specjalistycznych ośrodkach Microsoft. Co kryje się zatem pod tym hasłem IT Academy Microsoft. W ramach tego programu Uczelnia corocznie otrzymuje grant edukacyjny, który może wykorzystać na rozwój wiedzy, umiejętności oraz certyfikację pracowników uczelni prowadzących zajęcia dydaktyczne oraz studentów. To etap związany z rozwojem kadry dydaktycznej krośnieńskiej uczelni oraz nabyciem kompetencji praktycznych przyszłych absolwentów PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Każdy poziom członkostwa wiąże się z możliwością korzystania z szerokiej gamy narzędzi i zasobów, wspomagających proces przekazywania wiedzy o technologiach Microsoft – twierdzi mgr Robert Rajs koordynator IT Academy Microsoft PWSZ Krosno.

Prowadzący zajęcia będą mieli możliwość dokształcania się, odbycia kursów – mówi Robert Rajs, koordynator IT Academy Microsoft w PWSZ Krosno. – „Uczelnia otrzymuje też możliwość uzyskania darmowych licencji na oprogramowanie Microsoft. Ponadto podjęcie współpracy oznacza dostęp do biblioteki multimedialnej, składającej się z setek specjalistycznych publikacji z zakresu informatyki” – wylicza.

Poniżej adresy serwisów WWW programu:
www.itacademy.pwsz.krosno.pl
https://member.itacademy.microsoft.com/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.