Prezentacja produktów, usług i narzędzi informatycznych

W ramach projektu IT Academy Microsoft PWSZ Krosno Studium Nauk Matematyczno-Przyrodniczych wraz z Zakładem Informatyki PWSZ Krosno im. Stanisława Pigonia organizuje w dniu 26 stycznia 2015 roku w ramach (Dni Informatyki 26-27.01.2015) wraz z przedstawicielem firmy Microsoft Polska oraz z rzeszowską firmą SmainTech prezentację produktów firm, usług i narzędzi informatycznych. Prezentacja będzie połączona z warsztatami.

Temat prezentacji – warsztatu to: „Face Controller”, czyli użytkowanie komputera jedynie za pomocą głowy, twarzy lub głosu. http://www.smaintech.com

Warsztaty przeprowadzone zostaną przez Prezesa firmy SmainTech Pana Norberta Pisza oraz przedstawiciela firmy Microsoft Polska Pana Kamila Rzeźnika Junior.NET Leader Microsoft Temat prezentacji – warsztatu to: „Zróbmy sobie grę. Warsztat tworzenia gier w środowisku Unity3D”. Prezentacja wraz z warsztatami odbędzie się w terminie 26 stycznia 2015 roku (poniedziałek) – PWSZ Krosno-Turaszówka sala 101, 201 lub 08. Prelegenci przeprowadzą kilka 45 minutowych prezentacji-warsztatów.

Norbert Pisz – finalista największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup. Aktualnie prezes młodej rzeszowskiej firmy informatycznej SmainTech http://www.microsoft.com/pl-pl/student/imaginecup.aspx Kamil Rzeźnik Junior.NET Leader Politechnika Rzeszowska

Przypomnijmy czym jest IT Academy Microsoft PWSZ Krosno

Współpraca naszej uczelni ze światowym potentatem w branży komputerowej rozpoczęła się od przystąpienia w 2009 roku do specjalnego programu nauczania, zwanego IT Academy Microsoft. Dzięki temu, nasza uczelnia uzyskała dostęp do innowacyjnego nauczania technologii informatycznych poprzez np. kursy e-learningowe dostępne na platformie edukacyjnej Microsoft. Współpraca oznacza prestiż dla uczelni, ale nie tylko, bo również dostęp do specjalistycznych materiałów szkoleniowych, a przy tym spore oszczędności.

– Prowadzący zajęcia dydaktyczne mają możliwość dokształcania się, odbycia kursów – mówi mgr Robert Rajs, koordynator IT Academy Microsoft w PWSZ Krosno. – Uczelnia otrzyma też możliwość uzyskania darmowych licencji na oprogramowanie Microsoft. Ponadto podjęcie współpracy oznacza dostęp do biblioteki multimedialnej, składającej się z setek tysięcy specjalistycznych publikacji z zakresu informatyki.
Na przystąpieniu do programu IT Academy Microsoft bezpośrednio zyskali też sami studenci. Ci najlepsi otrzymują certyfikat wydany przez tę firmę. – Taką możliwość będą mają studenci nie tylko kierunku Informatyka, ale też innych, które w programie nauczania mają przedmioty informatyczne – wyjaśnia Robert Rajs. Certyfikaty otrzymają najlepsi studenci na podstawie zaliczenia wykonanego projektu lub egzaminu. Co da im taki dokument? – To jest certyfikat najbardziej znanej firmy, działającej w branży komputerowej na świecie – podkreśla koordynator programu. Taki certyfikat z pewnością w tym pomoże. – Będąc koordynatorem biura karier CAZiPS PWSZ Krosno rozmawiałem i czynię to także teraz z pracodawcami i wiem, że samo ukończenie uczelni nie daje zatrudnienia. Oprócz podania i CV potrzebne jest jeszcze coś więcej czego oczekuje dziś rynek pracy. Ten certyfikat to jest właśnie “to coś więcej”, to jest znaczący dokument, bo potwierdza umiejętności studenta – mówi.

Na takie certyfikaty mogą liczyć najlepsi studenci PWSZ

Współpraca z Microsoft daje też uczelni możliwość uczestnictwa w Imagine Cup. To największy konkurs technologiczny dla studentów na świecie. IT Academy Microsoft działa już w wielu ośrodkach akademickich w Polsce. Na Podkarpaciu, po rzeszowskich uczelniach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie jest kolejną, która przystąpiła do tej współpracy (jedyną wśród PWSZ-ów w południowo-wschodniej Polsce).

Zapraszamy studentów na prezentację oraz warsztaty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.