IT Academy Asseco Wapro KPU Krosno

W semestrze zimowym 2020/2021 studenci II roku z Kierunku Zarządzanie uczestniczyli w ramach zajęć dydaktycznych z przedmiotu: Informatyka w zarządzaniu.
W ramach zajęć studenci zarówno studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych po rozpoczęciu zajęć w trybie stacjonarnym resztę zajęć realizowali w formie laboratorium zdalnym, poprzez komunikację Zoom Meeting.
Było to wyzwanie dla wszystkich aby nie tylko zrealizować założenia efekty kształcenia alei wykonać założenia i zakres zagadnień pod kątem otrzymania Certyfikatu a ramach Asseco Wapro.
Producent oprogramowania udostępnił „cloud’ową” platformę edukacyjną – Asseco Wapro Cloud udostępnił nam możliwość pracy w systemie Asseco Wapro – oprogramowania do zarządzania firmą.
Na podstawie opracowań studentów, ich oceny centrala Asseco Business Solutions zdecydowała się na wystawienie certyfikatów.
Zakres zagadnień składał się z obsługi takich modułów Asseco WAPRO ERP jak: WF-Mag- Sprzedaż magazyn, WF-BEST – Środki trwałe, WF-GANG – Kadry i płace oraz WF-CRM – Zarządzanie relacjami z klientami oraz WF Fakturka.

Przykładowy program z kursu – WF Mag
Pakiet Asseco Wapro – aplikacje w ramach cloud comuting Asseco Wapro

 Każdy z uczestników przedstawił sprawozdania z wykonanych kilkunastu ćwiczeń w formie płyty CD/DVD. Po weryfikacji, sprawdzeniu oraz pozytywnej ocenie prac zostały wystawione Certyfikaty przez firmę Asseco Business Solutions.

Po tej weryfikacji JM Rektor KPU Krosno dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU na wystawionych certyfikatach złożył swój podpis, pieczętując w ten sposób otrzymane kompetencje zawodowe.

Powyżej przykład zajęć na platformie zoom.

Wystawione certyfikaty

Kilka słów o firmie Asseco Business Solutions

Asseco Business Solutions jest polską firmą informatyczną, która od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania wspomagające zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwach.

Systemy informatyczne oferowane przez Asseco BSułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie biznesu, biorąc pod uwagę wielkość ich firm, branżę, specyfikę działania czy wymagania. Rozwiązania pozwalają m.in. na efektywną pracę, usprawniają procesy, umożliwiają optymalizację, analizują i udostępniają dane czy pomagają podejmować strategiczne decyzje.

Kompleksowa oferta Asseco BS obejmuje systemy klasy ERP wspomagające procesy biznesowe w średnich oraz dużych przedsiębiorstwach, komplet aplikacji Asseco WAPRO ERP do zarządzania małą firmą, programy wspierające pracę w obszarze HR, popularne w całej Europie aplikacje mobilne klasy SFA pozwalające na zarządzanie siecią przedstawicieli handlowych, platformy wymiany danych oraz programy do obsługi transakcji faktoringowych.

Wszystkie rozwiązania Asseco BS powstają w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów, sprawdzoną metodologię oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.           
Dzięki wysokiej jakości produktom oraz usługom, które są z nimi powiązane oprogramowanie Asseco Business Solutions od wielu już lat z powodzeniem wspomaga funkcjonowanie kilkudziesięciu tysięcy przedsiębiorstw. Firma może pochwalić się wdrożeniami zarówno w Polsce, jak i w kilkudziesięciu krajach świata.

Asseco Business Solutions jest częścią międzynarodowej Grupy Asseco, wiodącego dostawcy oprogramowania własnego na rynku europejskim. Grupa stanowi federacją firm zaangażowanych w rozwijanie technologii informatycznych i jest obecna w ponad 50 krajach świata, m.in. w większości państw europejskich, a także w USA, Kanadzie, Izraelu czy Japonii.

Systemy Asseco WAPRO ERP

Asseco WAPRO ERP to komplet programów do zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy wspierają pracę działów sprzedaży, księgowości, kadr oraz pracowników mobilnych. Rozwiązania sprawdzają się zarówno w małych jednoosobowych firmach, niewielkich przedsiębiorstwach rodzinnych, a także w większych spółkach posiadających wiele sklepów oraz oddziałów na terenie całego kraju.

Systemy Asseco WAPRO ERP cechuje prosta instalacja, łatwa konfiguracja i intuicyjna obsługa. Aplikacje można wykorzystać praktycznie w każdej branży z segmentu MSP.

Od początku istnienia marki z programów Asseco WAPRO ERP skorzystało już ponad 75 tysięcy firm, a liczba sprzedanych licencji oprogramowania przekroczyła ćwierć miliona.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa wymagają coraz więcej od systemów do zarządzania firmą, oczekując funkcjonalności, które do tej pory były dostępne tylko dla największych organizacji. Wielu użytkowników naszych systemów planuje rozwój biznesu opierając się o profesjonalne działania e-commerce. Klienci zaczęli interesować się również rozwiązaniami mobilnymi, umożliwiającymi dostęp do kluczowych danych w systemach informatycznych za pomocą urządzeń przenośnych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, dopasowaliśmy ofertę Asseco WAPRO ERP do wymagań naszych użytkowników. Proponujemy obecnie ekosystem rozwiązań, które pokrywają wszystkie najważniejsze obszary działania współczesnej małej i średniej firmy” .
Rafał Mróz       
Dyrektor ds. Asseco WAPRO ERP w Asseco Business Solutions S.A.        

Więcej informacji:
www.assecobs.pl
www.wapro.pl