V Forum Gospodarcze „Przedsiębiorczość młodych. Szanse, inspiracje, perspektywy”

W dniu 21 listopada 2019 roku w auli PWSZ w Krośnie, przy ul. Dmochowskiego 12, odbyło się V Forum Gospodarcze Przedsiębiorczość młodych. Szanse, inspiracje, perspektywy.

Organizatorami przedsięwzięcia było Miasto Krosno oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Piąta edycja Forum Gospodarczego w Krośnie skierowana była przede wszystkim do ludzi młodych, stawiających pierwsze kroki w biznesie, myślących o założeniu własnej firmy, a także szukających nowoczesnych narzędzi rozwoju.

Przybyłych gości przywitali Prezydent Piotr Przytocki oraz Prorektor ds. rozwoju prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz. V Forum Gospodarcze w Krośnie poprowadził Tomasz Soliński – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

W programie przewidziano prelekcje m.in.: Pierwszy milion do trzydziestki – młodzi przedsiębiorcy, trendy oraz Jak zamienić plik wizytówek w plik banknotów?, a także panele dyskusyjne z udziałem doradców, pomagającym młodym firmom pn. Jak poradzić sobie z formalnościami? Gdzie znaleźć wsparcie i pieniądze na start?

 

Natomiast w rozmowie moderowanej Moja firma – moja pasja. Porady i inspiracje dla początkujących, młodzi przedsiębiorcy z lokalnego rynku opowiedzieli zebranym o swoich początkach w biznesie. Wśród prelegentów znaleźli się również nas absolwenci, którzy świetnie radzą sobie w roli przedsiębiorców.

Partnerami wydarzenia byli: Concordia Business Club Sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., Dom Brokerski VECTOR Sp. z o.o., AXELO – Prawo i Podatki dla Biznesu, a patronat medialny objął portal Krosno24.pl i GospodarkaPodkarpacka.pl.