Oprogramowanie Microsoft dla studentów

Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Microsoft ImagineDreamSparkMSDN Academic Alliance)

Narzędzia Azure Dev Tools to oferta oparta na subskrypcji dla szkół i działów technologicznych oraz programów naukowych, technologicznych, inżynieryjnych i matematycznych (STEM). Zapewnia profesjonalne narzędzia programistyczne i projektowe, oprogramowanie i usługi od firmy Microsoft dla pracowników naukowych i studentów. Jest przeznaczony dla wydziałów wyższych uczelni, które prowadzą kursy związane z informatyką, zapewniając dostęp do najnowszych produktów firmy Microsoft do wykorzystania w celach edukacyjnych lub badawczych.

W ramach Azure Dev Tools studenci kierunku Informatyka mają bezpłatny dostęp między innymi do oprogramowania: Windows 10, Windows Server, Visual Studio, SQL Server, Access, Project, Visio…

Dodatkowo studentom przysługuje kredyt w wysokości 100$ na testowanie rozwiązań chmurowych i developerskich.

Co zrobić aby pobrać oprogramowanie? Instrukcja znajduje się na poniższej stronie:

Instrukcja korzystania z Microsoft Azure Dev Tools for Teaching – KPU w Krośnie (krosno.pl)

Często zadawane pytania:

 • Czy program Azure Dev Tools for Teaching obejmuje pakiet Microsoft Office?
  Nie. Program Azure Dev Tools for Teaching nie obejmuje pakietu Microsoft Office. 

 • Czy po zakończeniu studiów należy odinstalować oprogramowanie?
  Po zakończeniu studiów, nie ma konieczności usuwania oprogramowania od razu, ale traci się prawo do jego dalszych aktualizacji. 

 • Czy studenci, którzy pobierają oprogramowanie za pośrednictwem programu Azure Dev Tools for Teaching, mają możliwość nieograniczonego korzystania z tego oprogramowania?
  Tak. Uczniowie i studenci uzyskują możliwość nielimitowanego korzystania z oprogramowania w celu doskonalenia swoich wysiłków edukacyjnych i badawczych. 

 • Czy studenci, którzy opracują nadające się do używania aplikacje i produkty, korzystając z narzędzi programu Azure Dev Tools for Teaching, mogą je sprzedawać komercyjnie?
  Generalnie rzecz biorąc, nie. Studenci nie mogą sprzedawać aplikacji i produktów opracowanych przy użyciu programu Azure Dev Tools for Teaching. Jednak dzięki współpracy programu Azure Dev Tools for Teaching i zespołów sklepu Microsoft App Store, uczniowie i studenci mogą tworzyć gry i aplikacje do sprzedaży w sklepie Windows Store.