Inauguracja roku szkolnego w Academii

Dnia 30 września językowa Academia działająca przy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie rozpoczęła oficjalnie kolejny rok swej działalności. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, w trakcie której do grona kursantów dołączyli nowi uczniowie. Ceremonii pasowania na członków językowej Academii dokonała Pani Prorektor dr Agnieszka Woźniak. Na uroczystości nie zabrakło pozostałych przedstawicieli władz uczelni oraz zaproszonych gości – reprezentantów British Council Poland z Warszawy i Rzeszowa, z którymi współpracujemy od wielu lat w zakresie organizacji sesji egzaminacyjnych Cambridge English. Ich obecność uświetniła ceremonię wręczenia dyplomów University of Cambridge, będących prestiżowym, wiarygodnym i obiektywnym potwierdzeniem poziomu znajomości języka angielskiego. Z rąk Pani Aleksandry Gil – Exams Business Manager z sekcji egzaminacyjnej British Council Poland – swe certyfikaty odebrali studenci naszej uczelni oraz kursanci Academii (łącznie ponad 80 osób).

W swym wystąpieniu Pani Ola pokreśliła, że w nauce języka ważnym jest, aby nie tylko stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę i sięgnąć po coraz więcej, lecz warto czasem spojrzeć wstecz, na to co już umiem, wiem, co osiągnąłem. To niezwykle motywujące, inspirujące i uskrzydlające dla każdego ucznia. Spotkanie było prawdziwym językowym świętem w krośnieńskiej uczelni. Nasi goście mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Pinokio” w języku angielskim w wykonaniu uczniów Academii oraz filmik będący videohistorią ośrodka egzaminów Cambridge English działającego przy KPU w Krośnie.

Nasi kandydaci cieszyli się swym sukcesem uhonorowanym dyplomem, który z pewnością będzie atutem w ich akademickim i zawodowym portfolio. Do wszystkich członków naszej społeczności (władz uczelni, nauczycieli i studentów) zwrócił się Dyrektor British Council Poland – Colm McGivern, który podziękował nam za wieloletnią, fantastyczną współpracę, pogratulował wielu sukcesów i osiągnięć oraz życzył nam wszystkim kolejnego udanego roku akademickiego.

Więcej fotografii na FB