Inauguracja roku szkolnego w Academii – powitanie nowych kursantów i wręczenie certyfikatów Cambridge English

Dnia 24 września uroczystą galą zainaugurowaliśmy w Academii nowy rok szkolny. Ze względów bezpieczeństwa nasza impreza miała charakter zamknięty, ale tego dnia pamiętaliśmy o wszystkich kursantach, którzy rozpoczęli z nami pierwszy lub kolejny rok nauki języków obcych (łącznie to ponad 400 osób).

Naszą ceremonię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: władze Uczelni oraz nasi współpracownicy z ramienia British Council, którzy od wielu lat wspierają nas w prowadzeniu Wewnętrznego Ośrodka Egzaminacyjnego, gdzie organizujemy sesje i przygotowujemy kandydatów do wybranego testu Cambridge English. Mieliśmy zaszczyt gościć: panią Joannę Lewandowską-Kęciek (reprezentantkę British Council w Warszawie, koordynatorkę centrów i ośrodków egzaminacyjnych w Polsce), panią Monikę Kopacz (koordynatorkę egzaminów Cambridge English w naszym centrum macierzystym Promar w Rzeszowie) oraz pana Łukasza Popka (pracownika centrum Promar w Rzeszowie, egzaminatora Cambridge English). Powodów naszego spotkania było wiele. Po pierwsze, otwieramy w Academii nowy rok szkolny i pełni energii, pomysłów oraz optymizmu wkraczamy z naszymi kursantami na kolejny etap nauki, mając do zrealizowania określone cele i zadania. Do naszego grona dołączyli również całkiem nowi uczniowie, rozpoczynając w tym roku swą językową przygodę w Academii. Inauguracyjna uroczysta gala stała się pretekstem do powitania w naszej społeczności najmłodszych kursantów – 6- i 7-latków, którzy uczestniczyli w ceremonii pasowania na ucznia Academii. Symbolicznego przyjęcia maluszków do naszej drużyny dokonała pani Prorektor dr Agnieszka Woźniak, wyrażając nadzieję, że wszyscy z nich zostaną z nami na kolejne lata i nigdy nie zatracą entuzjazmu do nauki i ciekawości świata.

Przy tej okazji wręczyliśmy również dyplomy Cambridge English naszym kandydatom, którzy do międzynarodowych testów z języka angielskiego przystąpili w czerwcu w naszym Wewnętrznym Ośrodku Egzaminacyjnym. W tym prawie 100-osobowym gronie znaleźli się studenci KPU w Kośnie, kursanci Academii oraz klienci indywidualni. Mamy powody do dumy, albowiem wszyscy z nich odnieśli sukces, zdobywając swój dyplom w pięknym stylu, z imponującym wynikiem. Certyfikat Cambridge English to prestiżowe zwieńczenie wielu lat nauki, synonim językowej klasy oraz przepustka do wielu możliwości edukacyjnych i zawodowych. Dla wszystkich zgromadzonych gości uczniowie Academii przygotowali przedstawienie pt. „Calineczka” w wersji anglojęzycznej, które było – mamy nadzieję – przyjemnym i zabawnym elementem tego uroczystego spotkania. To było miłe popołudnie, które stało się okazją do prezentacji naszej oferty i osiągnięć, wspólnej rozmowy oraz zawarcia nowych znajomości.