Gala Edukacyjna 2023. Stypendia Prezydenta Miasta Krosna i Rektora PANS w Krośnie przyznane

Podczas zorganizowanej w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza uroczystej gali stypendia z rąk prezydenta Krosna odebrali uczniowie krośnieńskich szkół. Specjalne wyróżnienie – Stypendium Prezydenta Miasta Krosna i Rektora PANS w Krośnie otrzymali:

Aleksandra Sienkowska i Angelika Prajznar, które studiują na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Aktywnie działają w Studenckim Kole Naukowym Twórczych Pedagogów. W ramach swojej działalności naukowej zrealizowały pięć autorskich projektów badawczych. Efektem prowadzonych badań jest udział w piętnastu konferencjach międzynarodowych i krajowych. Aktywnie uczestniczą w działaniach środowiskowych prowadzonych na rzecz dzieci i młodzieży oraz uchodźców z Ukrainy.


Szymon Kaliszuk
student na dwóch kierunkach studiów: Turystyka i rekreacja oraz Wychowanie fizyczne. Działa aktywnie w Studenckim Kole Turystyczno-Krajoznawczym „Gorgan”. Zorganizował pieszą wędrówkę Po Maturze Wokół Polski – Wyprawa Szymona Kaliszuka realizując w jej trakcie akcję charytatywną. Pokonał pieszo ponad 1000 km. Reprezentował Uczelnię m.in. na Akademickich mistrzostwach Polski w biegach przełajowych i Akademickich mistrzostwach województwa podkarpackiego w lekkiej atletyce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

fot. krosno112.