Dyplom uznania dla Uczelni za udział w II edycji programu „Legia Akademicka”

W dniu 3 grudnia br. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomu uznania za udział Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie w II edycji programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”, organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, przy współpracy z Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego i Nauki.

Dyplom uznania, w imieniu Sekretarza Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej, wręczył płk dr inż. Mariusz Stopa, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie.

Studenci i studentki uczelni, którzy wzięli udział w programie, uczestniczyli w wykładach, podczas których mogli zdobyć wiedzę z  zakresu realizacji misji SZ RP, otoczenia międzynarodowego w aspekcie militarnym, zależności pomiędzy elementami systemu obronnego RP oraz umocowania prawnego zależności w  ramach Sił Zbrojnych RP. Zaliczenie pierwszego etapu szkolenia uprawniło studentów do udziału w kursie podoficerskim, po zakończeniu którego mogli otrzymać stopień kaprala rezerwy.

Obecnie Uczelnia  prowadzi nabór do III edycji programu „Legia Akademicka”.  Zainteresowanych studentów zachęcamy do aplikowania o przyjęcie do ww. programu.