„Dobre kierunki na przyszłość” wykłady otwarte dla uczniów szkół średnich w roku akademickim 2022/2023

Z wielką przyjemnością zapraszamy nauczycieli szkół średnich wraz z uczniami do wzięcia udziału w cyklu Wykładów Otwartych „Dobre kierunki na przyszłość” organizowanych przez Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie.

Tegoroczna oferta poszerzona została o nową tematykę.
W trakcie wykładów, w sposób przystępny i zajmujący, nauczyciele akademiccy, praktycy oraz specjaliści, przedstawią ciekawe tematy z różnych dyscyplin nauki, m. in..: języka polskiego, języków obcych, pedagogiki, zarządzania, marketingu, zdrowia, sportu, turystyki, energetyki, inżynierii środowiska, informatyki, budownictwa, mechaniki i budowy maszyn, towaroznawstwa, produkcji i bezpieczeństwa żywności oraz zielarstwa.


Wykłady, wpisując się w podstawy programowe przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych, stanowią ciekawą propozycję realizacji godziny wychowawczej, jak również będą doskonałym uzupełnieniem oferty edukacyjnej szkoły, a także mogą stać się inspiracją dla uczniów mających wkrótce dokonać wyboru kierunku studiów oraz przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

Tematyka oraz termin wykładu jest dostosowywany do potrzeb i możliwości szkół średnich. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w wykładzie otwartym, to zapraszamy do kontaktu – wykład może być zorganizowany na terenie zainteresowanej szkoły, na uczelni lub on-line, w dogodnym dla wszystkich terminie. Czas trwania spotkania to jedna godzina lekcyjna.
Szkoły, które chciałyby uczestniczyć w wykładach prosimy o wypełnienie kontakt pod nr telefonu 134375518,
mail: maturzysci@kpu.krosno.pl
Poniżej przedstawiamy Państwu spis proponowanych wykładów:
Dobre kierunki na przyszłość -Tematyka wykładów dla uczniów