Dobre kierunki na przyszłość – wykłady otwarte dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku akademickim 2019/2020

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie już po raz ósmy zaprasza do udziału w wykładach akademickich Dobre kierunki na przyszłość. Tegoroczna oferta poszerzona została o nową tematykę.
Dobre kierunki na przyszłość – wykłady otwarte to przedsięwzięcie adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności klas maturalnych.
W trakcie wykładów, w sposób przystępny i zajmujący, nauczyciele akademiccy, praktycy oraz specjaliści przedstawią ciekawe tematy z różnych dziedzin nauki, tj.: język polski, języki obce, pedagogika, zarządzanie, zdrowie, sport, turystyka, energetyka, inżynieria środowiska, informatyka, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, towaroznawstwo, produkcja i bezpieczeństwo żywności oraz zielarstwo.

Wykłady stanowią ciekawy temat na godzinę wychowawczą oraz będą doskonałym uzupełnieniem oferty edukacyjnej szkoły, wpisując się w podstawy programowe przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych, a także mogą stać się inspiracją dla uczniów mających wkrótce dokonać wyboru kierunku studiów oraz przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

Wykłady mogą być zorganizowane w PWSZ w Krośnie lub w szkole ponadgimnazjalnej. 
Czas trwania spotkania to jedna godzina lekcyjna. Spotkania realizowane będą od października br. do marca 2020 roku.


Szkoły, które chciałyby uczestniczyć w wykładach prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego  lub o kontakt pod nr telefonu 134375518/134375512, mail: maturzysci@kpu.krosno.pl
Tematyka wykładów na rok szkolny 2019/2020.