Dni Kultury Studenckiej

XVIII Krośnieńskie Juwenalia to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Krośnie. Ich rozpoczęcie zbliża się wielkimi krokami!

Organizatorzy: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie i Samorząd Studencki czekają na Was już 17 maja! W tym roku bawimy się przez trzy dni aż do piątku pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Krosna.

Zapraszamy!

 juwenalia.pwsz.krosno.pl/

17 MAJA, Kampus Politechniczny, ul. Dmochowskiego 12


16.00 V Bieg Sokoła

Juwenalia tradycyjnie rozpoczną się Biegiem Sokoła o puchar Rektora PWSZ w Krośnie. Już od pięciu lat bieg organizowany na dystansie 5 km cieszy się popularnością zarówno w środowisku akademickim jak i wśród pasjonatów biegania. W tym roku chcemy wspomóc naszego kolegę Michała Gomułkę, dla którego szansą na odzyskanie zdrowia jest kosztowna terapia.

 www.pwsz.krosno.pl/biegsokola

18 MAJA, KROŚNIEŃSKI RYNEK


15.00 Juwenaliowa Gala Miss 2017

Spośród studentek PWSZ w Krośnie zostanie wybrana Najpiękniejsza! Konkurencja jest ogromna, ale tytuł może zdobyć tylko jedna osoba! Dlatego konkurencje są wymagające, a o zwycięstwie zdecyduje poczucie humoru, wdzięk i umiejętność oczarowania publiczności zgromadzonej pod sceną.


15.00 Juwenaliada 2017

Jednocześnie wystartuje Juwenaliada – Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 90 zespołów z całej Polski reprezentujących bardzo różnorodne muzyczne klimaty. 5 najlepszych „kapel” będzie ze sobą rywalizować na scenie krośnieńskiego Rynku.

Zwycięzca Juwenaliady zagra przed gwiazdą wieczoru, czyli zespołem KSU.

 
20.30 KSU

Legendarny zespół KSU zagości w tym roku na Juwenaliach w Krośnie. Formacja ta powstała ponad 30 lat temu w Ustrzykach Dolnych. Zespół wydał oficjalnie 11 płyt. Jedynym członkiem zespołu, który znajduje się w nim od jego założenia, jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl, bliższy szeroko pojętemu rockowi.

Przyjdź i Idź pod prąd.

www.youtube.com/watch

19 MAJA, RCKP, KROŚNIEŃSKI RYNEK


12.00 Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (RCKP)

International Youth Festival to przedsięwzięcie organizowane przez uczelnię od 2010 roku. Wystąpią zespoły z Chin, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski. Nie zabraknie folkloru, nowoczesnego brzmienia, pięknych głosów i skomplikowanych układów tanecznych. To Festiwal, w którym przedstawiciele różnych kultur wspólnie cieszą się młodością tworząc wspólnotę europejskiej młodzieży.

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży 2016


14.00 Pochód juwenaliowy

Tradycyjny przemarsz krośnieńskich studentów i partnerskich uczelni zagranicznych z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w stronę krośnieńskiego Rynku. Każdy student może wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w tworzeniu kostiumów, pokazując tym samym swoją indywidualność i odrębność.


15.00 Juwenaliada 2017 – część II

Druga część Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych. Kolejnych 5 najlepszych „kapel” będzie ze sobą rywalizować na scenie krośnieńskiego Rynku.

Zwycięzca Juwenaliady zagra tym razem przed gwiazdą wieczoru – Jelonkiem.

15.00-18.00 Gonitwa u Pigonia

Gra Juwenaliowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.Czteroosobowe drużyny będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i sprytem, ale także wyobraźnią i szybkością podejmowania decyzji. Jedno jest pewne, to nie będzie popis prymusów na szkolnym apelu, to będzie epicka walka, a zwycięzca będzie jeden. Na zwycięski zespół czeka nagroda finansowa w wysokości 1000 zł, dla pokonanych koszulki juwenaliowe – na otarcie łez.

REGULAMIN GONITWY


19.00 Srogo

Laureat ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Juwenaliada 2016. Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core’ową sekcję. Melodyjny, choć agresywny wokal oraz polskie pełne niedomówień i przenośni teksty.

www.youtube.com/watch


20.30 Jelonek

Jelonek to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. Jelonek to porywająca muzyka (głównie) instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. Michał Jelonek nagrał 30 albumów współautorskich i ponad 50 albumów gościnnie. Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek, Przystanek Woodstock, WOŚP i inne. Kilkakrotnie nominowany do „Fryderyków”. Wraz z zespołem „Ankh” odznaczony przez Ministra Kultury medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

www.youtube.com/watch

Wstęp na Juwenalia – jak najlepsze rzeczy w życiu – nic nie kosztuje!