Wirtualne Targi Pracy w KPU w Krośnie – PODSUMOWANIE

W dniu 30 listopada 2020 roku w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie odbyły się VI Targi Pracy, które po raz pierwszy w naszej karierze zrealizowane zostały w całości online.
W Wirtualnych Targach Pracy KPU w Krośnie udział wzięło 30 wystawców, którzy przygotowali stoiska zawierające prezentacje, filmy promocyjne, fotorelacje, które miały za zadanie w jak najlepszy sposób przedstawić firmę zwiedzającym w wirtualnej przestrzeni targowej. Na stoiskach można było znaleźć oferty pracy, praktyk i staży oraz informacje dotyczące sposobów aplikowania.

W ofercie Targów nie mogło zabraknąć webinarów, warsztatów, szkoleń i bezpośrednich spotkań z pracodawcami. W tym celu uruchomiliśmy kanały Zoom, z których nasi uczestnicy mogli wybrać interesujące dla siebie wydarzenia.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpośrednie spotkania z pracodawcami. Naszymi gośćmi byli: Nowy Styl, Fixit, Ideo, Leroy Merlin, Eba, Work Centre, Polska Spółka Gazownictwa, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, IC Complex, BWI Poland Technologies, Splast, Seger Cutting Tools. Każdy uczestnik Targów mógł porozmawiać z wybranym przedstawicielem firmy. Była to doskonała okazja, by lepiej poznać pracę i organizację danego przedsiębiorstwa.
Organizatorzy Targów przygotowali również ciekawą ofertę webinariów, warsztatów i szkoleń, zapraszając do współpracy Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości oraz firmę Tarkett Polska.
Wydarzenia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Blok warsztatowy rozpoczął się wystąpieniem pt.: Kompetencje pracowników 4.0, które przedstawił Pan Paweł Nowak – członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości. Następną prezentację pn. Pokaz technologii 4.0 przeprowadził prof. Mariusz Hetmańczyk – Kierownik Zespołu Doradztwa i Wsparcia Narzędziowego również z Platformy Przemysłu Przyszłości.

Na Targach nie zabrakło instytucji wspierających rynek pracy. Pan Adam Tuleja – Kierownik krośnieńskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy przybliżył uczestnikom działalność PIP oraz zagadnienia związane z prawem pracy. Pani Beata Machowska – Opiekun Płatnika Strategicznego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle zaprezentowała webinar pt. ZUS dla studenta.
Uczestnicy Targów, którzy chcieli zaplanować swoją karierę, stworzyć ciekawe CV lub je skonsultować, mogli skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym oraz menadżerem działu HR. Na jednym z naszych kanałów targowych porad udzielała Pani Beata Ziębka-Bąk – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie.
Pani dr Marta Pisarek przeprowadziła webinar pn. Nieograniczone możliwości programu CANVA, który pozwala na tworzenie m.in. ciekawych CV. Do rozmowy kwalifikacyjnej, nie omijając trudnych pytań, przygotowywała uczestników Targów, Pani Joanna Kwolek – menedżer HR w firmie FIXIT.

Zorganizowane przez uczelnię wydarzenie zostało docenione w opiniach uczestników:
,,Organizatorzy pomimo sytuacji w której się znaleźliśmy, przygotowali tegoroczne targi pracy na najwyższym poziomie. Szkolenia są bardzo wartościowe, a prowadzących widać, że pomimo pandemii podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie”
,,Moim zdaniem super inicjatywa”
,,W obecnej sytuacji w kraju, Wirtualne Targi Pracy to najlepszy pomysł. Dzięki połączeniu za pomocą platformy, większa ilość studentów jest w stanie wziąć udział w wydarzeniu”
,,Ciekawe wykłady i merytoryczne wypowiedzi”
,,Wielki plus za organizację!!”
,,Świetne prezentacje jak i świetna atmosfera :)”

Na platformie zarejestrowało się ponad 1200 osób, w tym prawie 350 uczniów szkół ponadpodstawowych. Gościliśmy 30 pracodawców, zorganizowaliśmy 21 spotkań online, uzyskaliśmy blisko 6500 połączeń. W szczytowym momencie na naszych kanałach równocześnie udział brało 700 osób. A to wszystko działo się w ciągu 5 i pół godziny trwania Targów.
Patronat medialny nad Targami objęli: portal internetowy KrosnoCity.pl, terazKrosno.pl, jaslo4u.pl, TV Obiektyw, Nowiny24.pl oraz Radio Trendy. A patronatem honorowym zaszczycili nas dr hab. Zbigniew Barabasz, Rektor Karpackiej Państwowe Uczelni w Krośnie, Pan Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna oraz Pan Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie: wystawcom, patronom medialnym, prelegentom, dyrektorom szkół ponadpodstawowych, a także uczestnikom Targów, ponieważ to dla Was zorganizowaliśmy to wydarzenie.