Benefis Rektora prof. Grzegorza Przebindy

W przyjaznych progach restauracji Dwa Serca, w ciepły lipcowy wieczór, spotkali się pracownicy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Nie zabrakło również wieloletniego i przyjaciela krośnieńskiej uczelni Piotra Przytockiego,  prezydenta Miasta Krosna.  Spotkanie rekreacyjno-sportowe połączone zostało z programem artystyczno-pożegnalnym Rektora prof.  Grzegorza Przebindy.

Krótki benefis przygotowano z okazji dwóch kadencji prof. Grzegorza Przebindy, liczących łącznie osiem lat, czyli 96 miesięcy, z których 92 przypadają na PWSZ w Krośnie, a 4 na Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie. Do wzięcia udziału w koncercie zaproszeni zostali pracownicy uczelni, najbliższa rodzina Rektora – żona Leokadia Anna, córka Aneta i syn Igor – oraz wokaliści, tancerze i mówcy.

Wiązankę pieśni ze specjalną dedykacją dla Rektora przygotowali studenci kierunku Pedagogika wraz z dr Januszem Boczarem. Z kolei zespół tańca przygotował dwa tańce: sambę Margeritę i jive’a.

Dr Wojciech Gruchała odczytał  odnaleziony po 30. latach list Gustawa Herlinga-Grudzińskiego do Grzegorza Przebindy.

Historię 17 biegów maratońskich prof. Przebindy przybliżyli dr Krzysztof Frączek i mgr Grzegorz Sobolewski. Diaporamę i projekt „Moich maratonów” przygotował Jacek Wnuk.

Pracownicy wzięli również udział w quizie Życie i czyny Rektora Grzegorza Przebindy. Wśród wielu pytań znalazły się m.in. takie:  Czyj portret wisi w gabinecie Rektora? Ile rozdziałów liczy powieść Mistrz i Małgorzata?  Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Laudację o dorobku naukowym i organizacyjnym Rektora wygłosił Mistrz słowa prof. nadzw. dr hab. Kazimierz Sikora.

Rektor otrzymał również specjalnie na tę okazję wykonaną szklaną statuetkę przez pracownię szkła artystycznego Studio Habrat oraz obraz autorstwa młodej artystki Julii Habrat pt. „Lot” na motywach powieści „Mistrz i Małgorzata”.

Część artystyczną zakończył recital śpiewanej poezji rosyjskiej w wykonaniu aktora Jacka Buczyńskiego.