Siatkarki PWSZ w Krośnie z dwoma medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Kobiet odbyły się w dniach 26-29 kwietnia w Poznaniu.  Aby wziąć udział w turnieju finałowym, nasze reprezentantki musiały przebrnąć przez eliminacje wojewódzkie (Krosno, 07 marca 2018 roku)  oraz turniej półfinałowy (Lublin, 13-15 kwietnia 2018 roku). 

W Akademickich Mistrzostwach Polski wzięło udział 15 najlepszych drużyn z całej Polski, w tym nasze reprezentantki. 

Studentki PWSZ w Krośnie w grupie rozegrały 3 spotkania, wszystkie wygrywając:

PWSZ KROSNO vs. OP OPOLE  2:0 (25:23, 25:16) – MVP Kinga Stronias

PWSZ KROSNO vs. AWF WARSZAWA 2:1   – MVP Angelika Gajer

PWSZ KROSNO vs. U Szczecin 2:0 – MVP Daria Szczyrba

Dzięki tym zwycięstwom nasze siatkatki awansowały do kolejnego etapu gdzie pokonały 2:1 drużynę AWF Poznań (MVP Anna Bodasińska). 

W półfinale krośnianki odniosły swoją pierwszą i jedyną w turnieju porazkę, jak się później okazało, z Mistrzyniami Polski.

Po przegranej walce 1:2 z drużyną UO Opole nasze reprezentantki wygrały walkę o 3 miejsce w turnieju z UMCS Lublin 3:0 (25:20, 25:23, 25:12).

Dzięki pokonaniu drużyny z Lublina siatkarki PWSZ w Krośnie zajęły ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet oraz 1 miejsce w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych. 

Nasza uczelnia już od siedmiu lat nie schodzi z podium Akademickich Mistrzostw Polski. Po czterech z rzędu tytułach mistrzowskich przyszedł czas na brązowy medal, nastepnie srebny i obecnie powrót do brązu. Natomiast w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych co roku jesteśmy najlepsi !!!

Szczególnie wyróżniona została Agata Pietrzkiewicz, która otrzymała swoje miejsce w najlepszej „szóstce” Akademickich Mistrzostw Polski. 

PWSZ w Krośnie reprezentowały następujące studentki:

🏐 Agata Pietrzkiewicz (WF I)
🏐 Daria Szczyrba (FA I)
🏐 Kinga Stronias (WF II)
🏐 Julia Brzezińska (WF II)
🏐 Aleksandra Muszyńska (WF I)
🏐 Katarzyna Urbanowicz (Inf I)
🏐 Angelika Gajer (WF I)
🏐 Anna Bodasinska (FA I)
🏐 Anna Bartyzel (WF I)
🏐 Trener: Tomasz Płaski

Gratulujemy całej drużynie 🙂