VI Bieg Sokoła

15 maja 2018 roku odbyła się szósta już edycja Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Już około godziny 14.30 pierwsi zawodnicy zgłosili się do weryfikacji oraz odebrania pakietów startowych. Każdy ze zgłoszonych uczestników VI Biegu Sokoła otrzymał okolicznościową koszulkę, chipa, numer startowy, a także los na loterię. Z minuty na minutę przybywało coraz więcej pasjonatów aktywnego spędzania czasu wolnego.

http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/1/dsc_8626.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/1/dsc_8764.jpg

O godzinie 17.00, 308 zawodników przekroczyło linię startu VI Biegu Sokoła. Trasa przebiegała przez urokliwe tereny wokół Kampusu Politechnicznego PWSZ w Krośnie. Biegacze w okolicznościowych koszulkach i z numerkami startowymi na piersi z dużą prędkością pokonywali pierwsze metry  dystansu. W miarę upływu minut zauważyć można było, że każdy z uczestników ma inną technikę oraz tempo biegu. Jedni biegli w bardzo szybkim tempie, inni truchtali lub uprawiali marszobieg, a jeszcze inni maszerowali, delektując się wspaniałymi widokami i możliwością spędzenia aktywnie wolnego czasu wśród ciekawych osób.

http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/1/dsc_8665.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/1/dsc_8890.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/1/dsc_9201.jpg

Dystans 5 km jako pierwszy, z czasem 17:23 pokonał Stanisław Jaźwiecki – student III roku kierunku Górnictwo i Geologia. Zaraz za Staszkiem na mecie ukazali się kolejni biegacze wśród, których byli również Rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda (23:47), a także Prorektorzy dr Dominik Wróbel (24:11) i prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz (25:42). Wszyscy na mecie zostali przywitani głośnymi oklaskami ze strony kibiców oraz zawodników, którzy szybciej pokonali wyznaczony dystans.

W biegu uczestniczył również prorektor Artur Fernando Arede Correia Cristóvão  z Uniwerystetu UTAD z Vila Real Portugalii uzyskując bardzo dobry wynik na mecie.

http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/2/dsc_9489.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/1/dsc_9128.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/1/dsc_9112.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/3/dsc_0560.jpg

Gdy ostatni zawodnik dobiegł na metę, wszyscy udali się na zasłużony posiłek. Czas, którzy organizatorzy musieli przeznaczyć na opracowanie wyników oraz przygotowanie dekoracji upłynął na rozmowach i wymianie wrażeń między uczestnikami, a także udzielaniu wywiadów dla licznie przybyłych miejscowych mediów.

O godz. 18.00 na auli PWSZ w Krośnie w Suchodole nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród. Okolicznościowe szklane trofea oraz upominki od sponsorów wręczali: Rektor prof. dr hab. Grzegorz PrzebindaKanclerz mgr Franciszek Tereszkiewicz, Dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki dr n. med. Renata Rabiasz oraz Prezes KU AZS PWSZ Krosno mgr Grzegorz Sobolewski.

http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/3/dsc_0804.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/3/dsc_0996.jpg
http://www.pwsz.krosno.pl/gfx/pwszkrosno/userfiles/admin/galeria_glowna/bieg_sokola/2018/3/dsc_1056.jpg

Nagrody przygotowane były w kilku kategoriach, jednak każdy niezależnie od zajętego miejsca mógł otrzymać upominek, gdyż po uroczystej dekoracji nastąpiło losowanie nagród od sponsorów: Cellfast sp. z o.o., Nowy Styl sp. z o.o., Sklep Trzynastka Krosno oraz Hotel i restauracja Jaś Wędrowniczek.

Coroczny Bieg Sokoła jest memoriałem dra Stanisława Rabiasza, który był Dyrektorem Instytutu Politechnicznego, wieloletnim  kierownikiem Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Był to człowiek nieprzeciętny, o niesamowitej charyzmie, pełen energii, przed którym kariera zawodowa stała otworem. Staś był inicjatorem i organizatorem wielu imprez organizowanych na uczelni, angażował się w życie szkoły poświęcając swój czas prywatny. Dr inż. Stanisław Rabiasz, oprócz wielu inicjatyw, które podejmował, był również prezesem Związku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krośnie.

Dziękujemy wszystkim studentom oraz pracownikom PWSZ w Krośnie, którzy pomogli nam przy organizacji tego wydarzenia, a także sponsorom za współpracę i wsparcie oraz każdemu uczestnikowi biegu za udział oraz tworzenie przyjaznej, niepowtarzalnej atmosfery podczas trwania całej imprezy.

Zapraszamy za rok

Wyniki VI Biegu Sokoła https://www.pomiar-czasu.pl/wyniki2.php?nr=z180518