VII Bieg Sokoła za nami

28 maja 2019 roku odbyła się siódma już edycja Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. W maju PWSZ w Krośnie obchodzi swoje 20-lecie, tegoroczny Bieg Sokoła wpisał się huczne w obchody Jubileuszu.

Już około godziny 14.30 pierwsi zawodnicy zgłosili się do weryfikacji oraz odebrania pakietów startowych. Każdy ze zgłoszonych uczestników VII Biegu Sokoła otrzymał jubileuszową koszulkę, chipa, numer startowy, a także los na loterię. Z każdą chwilą pojawiało się coraz więcej pasjonatów aktywnego spędzania czasu wolnego.  Przed rozpoczęciem biegu uczestników przywitali Kanclerz PWSZ w Krośnie mgr Franciszek Tereszkiewicz oraz Prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Krosno Grzegorz Sobolewski.

O godzinie 17.00, 347 zawodników przekroczyło linię startu VII Biegu Sokoła. Trasa przebiegała przez urokliwe tereny wokół Kampusu Politechnicznego PWSZ w Krośnie. Biegacze, w pięknych, niebieskich koszulkach, z różną prędkością pokonywali pierwsze metry  dystansu. Niektórzy wystartowali w bardzo szybkim tempie, inni truchtali lub uprawiali marszobieg, a jeszcze inni maszerowali. Wszystkich cieszyła  wspaniała, słoneczna pogoda i możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu wśród pasjonatów ruchu.

Dystans 5 km jako pierwszy, z czasem 00:17:00  pokonał Kacper Kuzian. Spośród studentów najszybszy okazał się Mateusz Roman (00:17:39). Na mecie szybko ukazywali się kolejni biegacze wśród, których byli również Prorektorzy dr Dominik Wróbel (00:23:03) i prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz (00:23:53). W biegu wzięło udział ponad 20 pracowników PWSZ w Krośnie. Wszyscy uczestnicy na mecie zostali przywitani głośnymi oklaskami ze strony kibiców oraz zawodników, którzy szybciej pokonali wyznaczony dystans.

 

Po przekroczeniu mety przez ostatnich zawodników, wszyscy udali się na zasłużony posiłek. Podczas gdy organizatorzy opracowywali wyniki i przygotowywali dekorację, uczestnicy wymieniali się wrażeniami, pozowali do zdjęć oraz udzielali wywiadów dla miejscowych mediów.

O godz. 18.00 na auli PWSZ w Krośnie w Suchodole nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród. Okolicznościowe szklane trofea oraz upominki od sponsorów wręczali: Kanclerz PWSZ w Krośnie mgr Franciszek Tereszkiewicz, Prorektorzy prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz i dr Dominik Wróbel.

Nagrody przygotowane były w kilku kategoriach, jednak każdy niezależnie od zajętego miejsca mógł otrzymać upominek, gdyż po uroczystej dekoracji nastąpiło losowanie nagród od sponsorów: Cellfast sp. z o.o., Nowy Styl sp. z o.o., i restauracja Jaś Wędrowniczek.

Coroczny Bieg Sokoła jest memoriałem dra Stanisława Rabiasza, który był Dyrektorem Instytutu Politechnicznego, wieloletnim  kierownikiem Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Jako inicjator i organizator  wielu imprez angażował się w życie szkoły poświęcając swój czas prywatny. Dr inż. Stanisław Rabiasz był również prezesem Związku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krośnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom oraz pracownikom PWSZ w Krośnie, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego wydarzenia, a także sponsorom za współpracę i wsparcie oraz każdemu uczestnikowi biegu za udział oraz tworzenie przyjaznej, niepowtarzalnej atmosfery podczas trwania całej imprezy.

Zapraszamy za rok.