Kursanci Academii na warsztatach językowych w Krakowie

Późnym wieczorem w sobotę 18 czerwca, autobus pełen roześmianych dzieci, wrócił  do Krosna. Nasza wycieczka  do Krakowa na pewno na długo pozostanie w pamięci prawie 50 młodych kursantów Academii – uczestników całodniowej wyprawy.

 Wyjechaliśmy na warsztaty językowe do siedziby British Council. Na miejscu podzieliliśmy się na trzy grupy i  już w południe najmłodsze dzieci odkrywały magiczny świat razem z Alicją w Krainie Czarów- grały w karty, próbowały magicznych sztuczek, grały we flamingowego krykieta.

Kolejna  grupa  uczestniczyła w warsztatach UK Science, w czasie których miłośnicy nauki przeprowadzali językowe eksperymenty – poznawali nowe słowa, brytyjskich naukowców i ich odkrycia.

Ostatni zespół językowy z detektywistycznym zacięciem razem z Sherlockiem Holmes’em  poznawał zabytki Londynu. Warsztaty prowadzila pani Barbara Cader.

 Pogoda dopisała, więc po włoskim lunchu i lodach przeszliśmy spacerem przez krakowski Rynek do teatru Groteska na spektakl „Przygody Tomka Sawyera”. Prawie dwugodzinne przedstawienie z udziałem aktorów, wciągnęło nas całkowicie dzięki ich doskonałej grze i melodyjnym piosenkom. Bohaterzy spektaklu  grali  nie tylko na scenie, ale zaskakiwali  i straszyli  nas wbiegając na widownię. Po sztuce  dołączyła do nas pani Diana Jędrzejewska, odtwórczyni roli Becky Thatcher i zrobiła sobie z nami pamiątkowe zdjecie.

Czy podróż z powrotem do Krosna była nudna? Na pewno nie!

W pewnym momencie byliśmy najbardziej głośnym pojazdem na autostradzie, śpiewając   po angielsku piosenki, które wszyscy znali z zajęć w Academii  i radiowe  hity ostatnich lat.  

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na uroczyste rozdanie świadectw Academii  oraz  piknik 21.06.2016 o godz. 17:00 ( kampus PWSZ ul. Dmochowskiego)   (EP)