KPU w Krośnie wicemistrzem Europy!

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że nasza krośnieńska uczelnia została wybrana wicemistrzem Europy w konkursie Our Future pod patronatem British Council.

W konkursie wzięło udział blisko 1500 uczniów i nauczycieli z 11 europejskich krajów, których zadaniem było przedstawienie – w formie krótkiego filmu video – wizji przyszłości po pandemii wirusa COVID-19. KPU w Krośnie była reprezentowana przez 16 uczniów językowej Academii, którzy przygotowali łącznie 6 konkursowych filmów w języku angielskim w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat oraz 13-18 lat.

Jury w składzie: Simona Petrescu (Cambridge Assessment English), Yasmin Moussa (British Council) oraz Sophie Kopanos (LearnEnglish Exams) wyłoniło z 243 konkursowych prac następujących laureatów:

Kategoria 1 (7-12 lat)

  • I – Regional Winner – Just4Kids Gymnasium School – Rumunia
  • II – 1st Runner-Up – ZSO STO im. J. Słowackiego – Polska
  • III – 2nd Runner-Up – Magic Hill Elementary School – Czechy

Kategoria 2 (13-18 lat)

  • I – Regional Winner – Colegiul National Andrei Saguna Brasov – Rumunia
  • II – 1st Runner-Up – KPU Krosno – Polska
  • III – 2nd Runner-Up – Zespół Szkół Ogólnokształcących – Polska

Wyróżnienie przyjmujemy z wielką satysfakcją, ponieważ tegoroczna edycja stała na niezwykle wysokim poziomie. Większość konkursowych filmów miała interesujący scenariusz, ambitne pomysły na realizację, a uczniowie popisywali się świetną wymową i słownictwem oraz prezenterskim kunsztem. Ta nagroda to dowód na to, że krośnieńska Academia uczy języków na światowym poziomie i stwarza dla swych kursantów możliwości edukacyjne na miarę (minimum) Europy.

Dziękujemy studentom oraz pracownikom KPU w Krośnie, a także wszystkim fanom językowej Academii za lajkowanie naszych filmów na platformie vimeo. Suma Waszych serduszek sprawiła, że nasze konkursowe prezentacje zostały sklasyfikowane na pozycjach 6.-12., co stanowi świetną lokatę. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli liczyć na Wasze głosy w kolejnej edycji konkursu.