Academia w Krakowie

Już po raz trzeci kursanci oraz lektorzy Academii (73 osoby) uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez naszego partnera – British Council w Krakowie. Rankiem 17 czerwca wyruszyliśmy w drogę do stolicy Małopolski. Pomimo 'pogody pod psem’ i awarii sprzętu radiowego (co uniemożliwiło odtworzenie naszych ulubionych hitów w języku angielskim), podróż upłynęła nam w wesołej atmosferze – graliśmy w gry i skojarzenia, odgadywaliśmy zagadki, odpowiadaliśmy na pytania do quizu na temat historii, geografii oraz polityki Wielkiej Brytanii.

Kraków, jak zwykle zresztą, zachwycił nas swą urokliwą architekturą, tradycyjnymi strojami, obyczajami i muzyką. Przy dźwiękach marsza weselnego (bo tuż za nami w stronę centrum przemieszczali się nowożeńcy i ich goście) dotarliśmy na Rynek Główny, gdzie w Szarej Kamienicy – siedzibie British Council Kraków – zostaliśmy podzieleni na cztery grupy językowe. Młodzież wzięła udział w zajęciach 'UK Life’ prowadzonych przez Jamesa Wilsona (rodem z Manchesteru), podczas których uczniowie zdobyli informacje z zakresu najważszejszych miejsc w Wielkiej Brytanii, rodziny królewskiej oraz 'wyspiarzy’. Natomiast dzieci uczestniczyły w warsztatach 'UK Food’, gdzie o niezapomniane emocje zadbała dynamiczna lektorka Joanna Grzybowski, która poprowadziła zajęcia w sposób zabawny, ciekawy, zachwycający.

Z kieszeniami wypchanymi słodyczami opuściliśmy British Council, zjedliśmy lunch w pobliskim McDonald`s i wyruszyliśmy do CinemaCity w galerii Bonarka, gdzie w dwóch salach kinowych obejrzeliśmy wybrane filmy.
Do Krosna wróciliśmy o 22:30, zmęczeni ale bardzo zadowoleni! To był wspaniały dzień, pełen pozytywnych emocji i wrażeń, cementujący więzi w społeczności Academii.