Academia Stars – magazyn językowy

Drodzy Czytelnicy

Z wielką przyjemnością przekazujemy w Wasze ręce kolejny numer magazynu językowego Academia Stars. Czasopismo to – publikowane raz w roku z myślą o uczących się języków obcych w Academii – jest praktycznym edukacyjnym poradnikiem oraz pamiętnikiem wydarzeń, w których wspólnie uczestniczymy. Poruszamy w nim sprawy ważne z metodycznego i społecznego punktu widzenia, omawiamy istotne problemy dydaktyczno-wychowawcze, relacjonujemy aktualności, udzielamy szkoleniowych wskazówek. Wierzymy, że pisane przez nas teksty pełnią funkcję drogowskazów w labiryncie spraw związanych z nauką, w szczególności z dydaktyką języków obcych. Staramy się, aby zawarte w nim treści były tak różnorodne, aby każdy z czytelników znalazł odpowiedzi na nurtujące go indywidualne pytania i problemy.
W tym numerze możecie przeczytać o tym, jak uczyć najmłodszych czytania w języku angielskim, o piosenkach, które w sposób łatwy i przyjemny uczą gramatyki i słownictwa, o roli motywacji w procesie uczenia się języków obcych, ale również o zawiłościach języków specjalistycznych oraz wybranych aspektach dwujęzyczności. Osoby uwielbiające podróże zapraszamy na wyprawę do Australii i Niemiec tropem kulturowych ciekawostek. Być może ta pasjonująca relacja stanie się jednym z powodów, dla których warto uczyć się języków obcych. Chcemy też zwrócić Waszą uwagę na problem szkolnej agresji, która dotyczy bardzo wielu dzieci i wymaga solidarnej reakcji ze strony nas wszystkich. A poza tym quizy, świąteczny egzamin ósmoklasisty, ciekawe lekcje poświęcone problemowi przemocy oraz kącik literacki autorstwa naszych uczniów.
Mamy nadzieję, że najnowszy numer magazynu Academia Stars będzie dla Was interesującą lekturą w tym zimowym, świątecznym okresie. Dołączamy do niego najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe: zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń, cudownych dni spędzonych z rodziną i przyjaciółmi oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym w Nowym Roku 2022.

Uściski,
Lektorzy Academii

 

Czytaj Academia Stars – magazyn językowy