10 Bieg „Policz się z cukrzycą” za nami

fot. TerazKrosno.pl

Już po raz 10 współorganizowaliśmy z krośnieńskim sztabem bieg „Policz się z cukrzycą”. Impreza odbyła się w ramach 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze krośnianie stanęli na wysokości zadania i stawili się licznie na starcie. Bieg wystartowali Rektor PANS prof. Zbigniew Barabasz oraz prekursorka krośnieńskiego biegu Pani Anna Dubiel.

Dystans 5 km, czyli 6 okrążeń wokół krośnieńskiej starówki pokonało ponad 100 uczestników. Zawodnicy biegli, szli oraz maszerowali z kijami. Niezwykle cieszy fakt, że wśród naszych uczestników były zarówno dzieci, młodzież, dorośli a także osoby starsze.

Jako pierwszy na metę wbiegł pracownik Zakładu Wychowania Fizycznego mgr Wojciech Pelczar. A wśród osób, które ukończyły bieg byli również m.in. prof. Zbigniew Barabasz Rektor PANS w Krośnie, prof. Grzegorz Przebinda, a także pracownicy, studenci i przyjaciele naszej uczelni.

Ale w tym wszystkim nie rywalizacja, a sam udział był najważniejszy. Bycie razem w tym dniu i wszelkie działania na rzecz najpotrzebniejszych są niezwykle cenne. Zebrane środki z opłat startowych, wrzucane do puszek WOŚP, przeznaczone zostaną na wyposażenie wielu laboratoriów mikrobiologicznych w kraju w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy.

Cała ta wspaniała impreza nie odbyłaby się bez naszych studentów oraz pracowników z zakładu Wychowania Fizycznego. Jak co roku w organizację włączyli się też siatkarki oraz siatkarze studiujący na naszej uczelni. Jeszcze przed południem mogliście oglądać w internetowym studio nasze siatkarki zapraszające do udziału w biegu, później spotkać je w biurze zawodów, a następnie otrzymać od nich pamiątkowy medal po przekroczeniu mety. W trakcie biegu można było spotkać II ligowych siatkarzy, którzy pilnowali by nikt nie zagubił się na trasie.

Serdecznie dziękujemy krośnieńskiej firmie EBA, która ufundowała koszulki pamiątkowe dla naszych biegaczy oraz Restauracji Posmakuj Krosno, która przygotowała pyszny posiłek po biegu. A także ratownikom medycznym na czele z Panem Wackiem Szafarzem, którzy dbali o nasz bezpieczeństwo.

Do zobaczenia za rok 🙂

Galerie zdjęć terazKrosno.pl